Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Jaromír Jágr fascinuje čínské komunisty: Hokej přebil strach o lidská práva

+ Dalších 9 fotografií
Byznys a politika
Prezident Miloš Zeman (74) je na další státní návštěvě Číny. Tentokrát vzal čínským komunistům ukázat slavné české sportovce. Zemana v Číně doprovází hokejista Jaromír Jágr (47) a Pavel Nedvěd (46).

„Paní Ivana Zemanová v Pekingu zavítala na slavnostní otevření nového Česko-čínského centra pro vzdělávání a rozvoj ledního hokeje. Proběhlo krátké přátelské utkání českého a čínského hokejového týmu. Na slavnostní akci samozřejmě nesměl chybět Jaromír Jágr,“ uvedl na Facebooku hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman (74) má v Číně naplánované setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem nebo s vrcholnými manažery společnosti Huawei. Premiér Andrej Babiš má z Huawei obavy, ale prezident Zeman tento názor nesdílí. Pohled na Huawei je jedno z mála témat, kde si Babiš (64) a Zeman nenotují.

Zeman věří, že jeho návštěva bude mít pro Českou republiku ekonomický přínos. Zeman má také v plánu schůzky s představiteli CITIC a Bank of China. Podle Mynáře bude podepsáno memorandum, ve kterém se Bank of China zaváže do dvou až tří let v ČR investovat „miliardy eur“ do českých podniků zastřešených Hospodářskou komorou.

Velkou atrakci ve výpravě vzbuzuje fenomenální hokejista Jaromír Jágr (47). Ten se celý život profiloval jako bojovník proti komunismu. Do Číny ale letí podpořit čínský hokej. Sport a lidská práva v tuto chvíli nejde srovnávat. Usměvavý elegán Jágr by měl pomoci propagovat hokej a také se podílet na přípravě ZOH v roce 2022.

Podobná je i role Pavla Nedvěda. Ten by zase v Číně měl propagovat fotbal a pomocí tamější superlize.

Mohlo by vás zajímat

Další články