Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Jaromír Jágr fascinuje čínské komunisty: Hokej přebil strach o lidská práva

Jaromír Jágr fascinuje čínské komunisty: Hokej přebil strach o lidská práva
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 8 fotografií
Byznys a politika
Prezident Miloš Zeman (74) je na další státní návštěvě Číny. Tentokrát vzal čínským komunistům ukázat slavné české sportovce. Zemana v Číně doprovází hokejista Jaromír Jágr (47) a Pavel Nedvěd (46).

"Paní Ivana Zemanová v Pekingu zavítala na slavnostní otevření nového Česko-čínského centra pro vzdělávání a rozvoj ledního hokeje. Proběhlo krátké přátelské utkání českého a čínského hokejového týmu. Na slavnostní akci samozřejmě nesměl chybět Jaromír Jágr," uvedl na Facebooku hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman (74) má v Číně naplánované setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem nebo s vrcholnými manažery společnosti Huawei. Premiér Andrej Babiš má z Huawei obavy, ale prezident Zeman tento názor nesdílí. Pohled na Huawei je jedno z mála témat, kde si Babiš (64) a Zeman nenotují.

Zeman věří, že jeho návštěva bude mít pro Českou republiku ekonomický přínos. Zeman má také v plánu schůzky s představiteli CITIC a Bank of China. Podle Mynáře bude podepsáno memorandum, ve kterém se Bank of China zaváže do dvou až tří let v ČR investovat "miliardy eur" do českých podniků zastřešených Hospodářskou komorou.

Velkou atrakci ve výpravě vzbuzuje fenomenální hokejista Jaromír Jágr (47). Ten se celý život profiloval jako bojovník proti komunismu. Do Číny ale letí podpořit čínský hokej. Sport a lidská práva v tuto chvíli nejde srovnávat. Usměvavý elegán Jágr by měl pomoci propagovat hokej a také se podílet na přípravě ZOH v roce 2022.

Podobná je i role Pavla Nedvěda. Ten by zase v Číně měl propagovat fotbal a pomocí tamější superlize.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy