Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Jaromír Jágr apeluje na Čechy: Neházejme všechny Rusy do jednoho pytle

Jaromír Jágr je už dávno legendou.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Válka na Ukrajině

Válka na Ukrajině trvá již skoro dva týdny a situace se nelepší, naopak vyostřuje. Mnoho Ukrajinců prchá ze své domoviny, aby se zachránili, zatímco jiní zůstávají a bojují. Také v Česku situace eskaluje a spousta lidí dává Putinovu invazi za vinu všem Rusům. I z toho důvodu se rozhodl promluvit hokejista Jaromír Jágr (50), který na svém Instagramu poprosil všechny, aby neházeli Rusy do jednoho pytle.

V České republice se stále častěji hovoří o škatulkování. Nyní, v případě ruské invaze na Ukrajinu, dává spousta lidí do jednoho pytle všechny Rusy. Nenávistné nápisy proti nim jsou vyvěšené i v několika kavárnách nebo ordinacích. „Ruské a běloruské okupanty neobsluhujeme,“ stojí na nápisu jedné z pražských kaváren, jak informoval web CNN Prima NEWS.

Hokejista Jaromír Jágr se rozhodl k celé této diskriminaci na svých sociálních sítích vyjářit. „Je mi smutno, když to čtu. Prosím, i přes vše, co v poslední době vidíme a zažíváme, zůstaňme slušní lidé. Neházejme všechny do stejného pytle. Nedělejme druhým to, co odsuzujeme u jiných. Jen můj názor. Vím, že ne všichni se mnou souhlasí,“ napsal.

Nenávist vůči Rusům odsoudili i politici

Zároveň však Jágr dodal, že on sám nenávistné jednání vůči Rusům zatím nespatřil. „Jsem pravoslavné víry, takže v našem kostele se setkává spousta Ukrajinců a Rusů a žádný problém jsem vyloženě neviděl,“ dodal hokejista.

Nenávist vůči Rusům obecně odsoudilo již mnoho politiků. Například i premiér Petr Fiala nebo ministr vnitra Vít Rakušan. Jenže s tím, jak válka stále pokračuje, se objevuje více nenávisti. Mnoho lidí už vyšlo do ulic, aby vyjádřili podporu Ukrajině a nesouhlas s Putinovým režimem.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy