Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jaromír Jágr (49) po drsném faulu: Málem jsem skončil na vozíku, svěřil se

Zdroj: Profimedia.cz
hokej

Hokejová hvězda Jaromír Jágr řeší před startem extraligy, zda do ní vůbec nastoupí. Po úterním přípravném zápasu se Slávií, kdy ve třetí třetině po faulu a nárazu na mantinel musel předčasně do šaten, má hráč Kladna problémy s hlavou a ramenem.

„Nejsem na tom dobře. Nevím, jestli stihnu začátek (myšleno extraligy, pozn. red.). Nevypadá to zatím, všechno se ale může změnit. Dneska jdu navštívit (profesora) Pavla Koláře, od toho se nějak odrazím," uvedl ve čtvrtek podle serveru Super.cz hokejový útočník Jaromír Jágr.

Hráč a zároveň majitel hokejového klubu Rytíři Kladno nyní trpí zdravotními problémy. V úterním zápase se Slavií byl totiž ve třetí třetině faulován a po následném nárazu do mantinelů utkání nedohrál. Následně se u něj projevily problémy s hlavou a ramenem. Účast v prvních extraligových zápasech tak pro devětačtyřicetiletého kladenského patriota zůstává zatím nejistá. První zápas hrají Rytíři již v pátek proti Vítkovicím.

Po drsném zákroku mohl dopadnout špatně

„Samozřejmě jsem ten zákrok zpětně viděl na videu. Měl jsem souboj jeden na jednoho a druhý hráč mě zezadu strčil. Byl jsem tak blízko mantinelu, že už jsem si před sebe ani nestihl dát ruce. Měl jsem štěstí, že jsem uhnul hlavou. Kdybych jí neuhnul, možná bych teď byl na vozíku. Takhle to odneslo rameno," popsal hrozivou situaci na ledě Jágr.

„Hráči si musejí uvědomit, že může dojít k nebezpečným situacím, jako se to teď stalo mně. Když je hráč čelem k mantinelu a kousek od něj, nemůžeš do něj strčit. To je hrozně nebezpečný. Když jsem byl mladý, zažil jsem i smrt Luďka Čajky ve Zlíně, kvůli tomu se změnila pravidla. Je to hrozně těžký - na jednu stranu musíš někoho bránit, ale když hráč jede k mantinelu, prostě do něj nemůžeš strčit. To je takové nepsané pravidlo. Protože to jednou může opravdu špatně dopadnout. A je úplně jedno, že teď jsem to byl zrovna já. Tyhle situace by se měly stávat co nejmíň," ulevila si směrem k hráčům hokejová hvězda.

Související články

Další články