Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

JARO STÁLE V NEDOHLEDNU: Ani v příštích dvou týdnech se neoteplí, bude pořád chladno!

JARO STÁLE V NEDOHLEDNU: Ani v příštích dvou týdnech se neoteplí, bude pořád chladno!
Zdroj: profimedia.cz
Špatné zprávy! Jaro si letos dává načas, a přestože už podle kalendáře začalo, ani v příštích dvou týdnech se oteplení nedočkáme. A ještě horší je, že ani v půlce dubna to ještě nebude žádná sláva. Vyplývá to z měsíčního výhledu, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jaro je stále v nedohlednu, přestože už mělo dávno přijít. A nejinak tomu bohužel bude i v následujících dvou týdnech. Bude to bída!

"Chladnější počasí, které se udržuje v tomto týdnu, bude pokračovat i v následujícím období. V nejbližších dvou týdnech, tedy do konce března a začátku dubna, se průměrné týdenní teploty dostanou na hodnoty kolem 4 °C, což jsou teploty většinou podprůměrné pro toto roční období," upozornili meteorologové.

Zlepšení by mělo nastat v dubnu, ale odborníci stejně varují, že jásat je předčasné. "V dalších dvou týdnech se teploty dostanou k dlouhodobému průměru, přičemž teplotní minima budou nad nulou a maxima až kolem 15 °C. Je ovšem velmi pravděpodobné, že během celého předpovědního období bude docházet ke krátkodobým, někdy i velmi výrazným změnám teplot," stojí v měsíčním výhledu ČHMÚ.

Koncem března se pak nad Českem bude vyskytovat nejvíc srážek, připravte se proto na vydatné deště. Ty mají ale začátkem dubna odeznít a můžeme se těšit na jasnou oblohu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy