Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Jaro se odkládá: Předpovědi varují před sněhem, napadnout má až čtvrt metru

Zdroj: Profimedia
nadílka
Únor zatím připomíná aprílové počasí. Zatímco o víkendu lidé na Moravě chodili v tričku, v pondělí už meteorologové varovali před ochlazením, deštěm a silným větrem. Dešťové přeháňky se mají v úterý i ve středu proměnit v přeháňky sněhové, a to už v oblastech nad 400 metrů. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bychom si měli dát pozor na silný vítr, povodně i nový sníh, který může v kombinaci s větrem tvořit závěje.

V úterý i ve středu se podle ČHMÚ očekávají dešťové přeháňky, které budou na Šumavě ještě vydatnější. Zatímco během pondělní noci a úterního rána pršelo i na horách, v odpoledních hodinách se začnou dešťové srážky postupně měnit ve sněhové, a to i v nižších oblastech nad 400 metrů.

Nový sníh

Nová sněhová pokrývka by měla napadnout téměř ve všech krajích republiky. Výstraha před sněhem platí od úterní 8. hodiny ranní až do úterní 22. hodiny. Především na horách se očekává, že připadne až 25 cm nového sněhu, což je dobrá zpráva pro lyžaře a provozovatele ski areálů. Horší zpráva je to ale pro řidiče.

Od středeční půlnoci až do středeční 18. hodiny se v krajích Vysočina, Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském očekává silný vítr s nárazy nad 65 km/h, který v kombinaci se sněhem bude vytvářet v polohách nad 600 m místy sněhové jazyky. Řidiči by tedy měli být opatrní a měli by sledovat předpovědi počasí.

Varování před povodněmi a větrem

„Na řekách se tento déšť projeví pozastavením poklesu hladin a opět jejich mírným vzestupem. Může dojít znovu k překročení 1. stupně povodňové aktivity,“ varují meteorologové. V úterý se s ochlazením situace na řekách definitivně zklidní.

Dále také platí výstraha před silným větrem. Ten by měl potrápit především Jihočeský a Plzeňský kraj. Výstraha platí do úterní 15. hodiny.

Související články

Další články