Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Jaro přinese krátkou ochutnávku: Příští týden bude až 17 stupňů, jak dlouho teplo vydrží?

Zdroj: unsplash.com
oteplení
Po propršeném víkendu se v příštím týdnu počasí umoudří. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu slibují jarní počasí, kdy nebude nouze o polojasnou oblohu a příjemné teploty. Ty by měly v maximech vystoupat až k 17 stupňům. Poté by se ale mělo zase trochu ochladit. Kdy můžeme očekávat nejteplejší dny?

Březen je zatím bohatý na srážky a slunečnou oblohu. I když sobota je zatím na většině území deštivá, příští týden by mělo přijít takřka jarní počasí. Zatímco neděle bude jasná až polojasná s maximálními teplotami do deseti stupňů, od úterý bude rtuť teploměrů pomalu stoupat.

Od středy bude jaro

V pondělí bude ještě oblačno až zataženo a nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 6 až 10 °C. V úterý už budou teploty stoupat, navíc nás čeká polojasná obloha, na východě občasný déšť. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 11 stupňů.

Příjemných teplot se dočkáme ve středu. To bude sice oblačná až zatažená obloha s občasným deštěm, teploty však vystoupají k patnácti stupňům. Navíc bude postupně ubývat oblačnosti i srážek.

Ve čtvrtek dosáhnou teploty týdenního maxima. Při polojasné obloze vystoupají až na 17 stupňů. Teplo ale nevydrží dlouho. Od pátku do neděle předpověď slibuje opět teploty do 10 stupňů. Od středních poloh dokonce hrozí sněhové přeháňky.

Po nižších teplotách meteorologové z ČHMÚ slibují opět oteplení.

Související články

Další články