Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Jaro klepe na vrata, Kunín trápí zvířata: Vegani totálně vytrolili mlékárnu, která vyhlásila básnickou soutěž!

I takto to může vypadat v českých mlékárnách.
Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Mlékárna Kunín se rozhodla vyhlásit soutěž o nejlepší roztomilou básničku. Tématem mělo být jaro a Kunín. Jenomže místo říkanek o kytičkách, telátkách a pastvinách čelili na sociálních sítích kruté pravdě.

Příspěvek s nejvíc lajky napsala uživatelka Moni Urbanová a odpovídá reálnému životu krávy ve velkochovu. S jarní romantikou tedy nemá nic společného.

Kráva mléko nedává, lidé jí ho berou. To, že tele volá mámu, na to všichni serou.

Až produkce mléka klesne, kráva na jatka se vezme.

Takhle funguje mléčný průmysl a vaše básničky jsou nesmysl.

Ámen, končím.

Básnička má kolem 2 800 lajků a podobných rýmovaček se na serveru objevily desítky. Vegani upozorňují hlavně na fakt, že zvíře je velkochovech degradováno na stroj. Kráva je několik let oplodňována, následně jsou jí telata odebírána, aby mléko určené pro mládě mohli pít lidé. Tento kolotoč se opakuje tak dlouho, dokud kráva plní normy na dojení mléka. Jakmile její produkce klesne, je poslána na jatka.

Správci sociálních sítí se nenechali rozhodit a nechali u vyhlášení soutěže i tyto negativní komentáře, kterých je většina. Výhercem se pak stali ti, kteří podle Mlékárny lépe splnili zadání úkolu. Autoři výherních básniček si pak odnesou sportovní láhev a prostírání. Tahle soutěž se každopádně společnosti hodně vymstila.

Na smršť kritických komentářů se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články