Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Jaro klepe na dveře, dočkáme se vysokých teplot. Ale ne nadlouho, varuje meteoroložka

Zdroj: Pixabay.com
Předpověď počasí

Během posledních dní se o slovo konečně přihlásí teplé počasí. Zvlášť ve středu mohou teploty vystoupat na některých místech až k příjemným osmnácti stupňům. 

Zima už se tento týden opět pomalu loučí a místo ní nastupuje jarní počasí. Ale ani to nevydrží moc dlouho. Od začátku týdne sice můžeme očekávat příjemné jarní teploty, ale ve čtvrtek se přes Česko přežene studená fronta, čímž se mírně ochladí. Konec týdne nakonec přinese po ránu teploty pod bodem mrazu a na horách může být přechodně sněžení. Meteoroložka Dagmar Honsová navíc dodala: Do konce dubna to na výraznější nárůst teplot nevypadá.

Dnes, tedy v úterý, mají ale být podle meteoroložky Honsové ještě jarní teploty, které se musí dostatečně využít. Nejvyšší denní teploty mohou dosahovat až šestnácti stupňů. „Bude oblačno až polojasno, odpoledne místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C,“ říká pro eXtra.cz meteoroložka Honsová.

Až do čtvrtka pak české občany čeká příjemné jarní počasí, přičemž ve středu mohou nejvyšší teploty na některých místech dosahovat až krásných osmnácti stupňů. Ranní teploty sice budou od 5 do 1 °C, ale odpoledne vzlétnou nahoru. Na většině území by mělo být „zpočátku dne polojasno, během dne až oblačno a na většině území přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 5 až 1 °C, ojediněle přízemní mrazíky, dodává Honsová.

Čtvrtek přinese studenější frontu. „Bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Odpoledne ubývání oblačnosti. Denní teploty 8 až 12  °C,“ říká Honsová.

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty mohou klesnout až pod dva stupně. Nejvyšší denní teploty budou deset stupňů.

V sobotu a neděli bude počasí obdobné. Ojediněle se budou vyskytovat přeháňky, na horách sněhové. Ranní teploty 2 až -2 °C, ojediněle až -4 °C. Denní teploty 8 až 12 °C, doplňuje Honsová.

Související články

Další články