Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Jaro je tady! Nejenom v Praze padaly teplotní rekordy: Jak bude příští týden?

Jaro je tady!
Zdroj: archiv
Tento víkend s sebou přinesl i velmi teplé počasí. Konečně to vypadá, že přišlo do Česka jaro. Nejteplejším dnem byla neděle, kdy padaly teplotní rekordy. Krásné počasí nebylo jenom v Praze, ale také ve Středočeském a Plzeňském kraji. V neděli se maximální denní teploty vyšplhaly na 19,5 °C.

Konečně se počasí umoudřilo a Česko přestaly sužovat nesnesitelné mrazy. S příchodem víkendu se začalo pomalu oteplovat. Svého maxima dosáhly teploty v neděli. Celých 19,5 °C teploměr ukázal v Praze-Karlově.

Bylo slunečno a místy polojasno. „Teploty dnes byly nejčastěji mezi 13 a 17 °C, místy v Praze, středních Čechách a Plzeňském kraji vystoupaly výše,“ uvedl Martin Tomáš z Českého hydrometeorolo­gického ústavu portálu Idnes.cz.

S příchodem příštího týdne se má mírně ochladit, ale o nic katastrofálního jako v předchozích týdnech nepůjde. V pondělí má být zataženo až oblačno. Teploty by se měly pohybovat mezi 12 °C a na Moravě a ve Slezsku mohou vyšplhat až k 17 °C.

V úterý bude počasí podobné jako předchozí den. Mohou se přidat ojedinělé přeháňky a rtuť teploměru nemá klesnout pod 10 °C. Středa a čtvrtek budou velmi podobné dny a konečně v pátek by se mohlo zase ukázat slunce.

V pátek očekávejme polojasno, místy zataženo a denní teploty do 12 °C. Příští víkend bude bohužel pod mrakem s občasnými přeháňkami.

Související články

Další články