Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Jarní sporty: Čím si vaše ratolesti zlepší fyzičku?

Jarní sporty: Čím si vaše ratolesti zlepší fyzičku?
Zdroj: Pixabay
Sport

Jaro je tu a vy už konečně nemusíte s dětmi sedět doma. Tuhle zimu jste si toho užili víc než dost, proto je čas s tím co nejdřív začít něco dělat. Nedostatek pohybu si totiž na mnohých vybral svou daň a na dětech je to vidět především. Pokud nechcete mít doma lenocha, vyzkoušejte spolu s ním některou z těchto jarních aktivit.

Jaro je ideálním časem pro venkovní sporty. Není horko ani zima, tudíž se nemáte na co vymlouvat a po dlouhé nepříjemné zimě se navíc většina dětí na venkovní aktivity přímo těší.

S podporou sportovních aktivit začaly i velké firmy, které na tuto činnost pro děti a mládež vynakládají nemalé finanční prostředky. Například PENNY rozjelo projekt Hýbeme se hezky česky, při kterém podpoří v letošním roce stovky dětských sportovních klubů napříč všemi regiony finančně, ale i materiálně, a to v celkové výši přes 5 miliónů korun.

„Chceme podpořit děti v pohybu bez ohledu na to, jaký sport je baví, a my jim pomůžeme pořídit například nové dresy nebo další vybavení. Smyslem celé akce je nejen podpora samotných klubů, ale chceme doslova rozhýbat Česko. Vnímáme to i jako příležitost k diskusi o významu sportu pro děti a jejich vývoj tak, abychom přispěli k růstu zdravé společnosti. Trenéři a vedoucí týmů mají nejvyšší čas se do projektu přihlásit. Uzávěrka přihlášek je už 19. května!" prozradil Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu.

Jaké sporty jsou pro školáky vhodné? Nechte se inspirovat našimi tipy na jarní aktivity!

Cyklistika

Děti milují jízdu na kole, proto je pro ně tento pohyb na čerstvém vzduchu přímo ideální. Nejen, že získají fyzičku, ale navíc si posílí svaly na nohou, protáhnou tělo a pokochají se přírodou okolo. Na kole se navíc dá jezdit od jara do podzimu a jedná se o skvělý sport pro všechny věkové generace. Mohou ho tak provádět klidně prarodiče se svými vnoučaty. Nezapomeňte však svým dětem pořídit kvalitní helmu, protože při tomto sportu může dojít k nepěkným úrazům.

In-line bruslení

S prvními slunečními paprsky se začnou plnit všechny parky bruslaři, kteří se už nemohli teplého počasí dočkat. Veďte k tomuto sportu i své děti, jde o aktivitu, která bude každého malého akčňáka bavit. Brusle jsou také ideální pro rychlé hubnutí. Vyrazte tedy s dětmi dvakrát týdně a uvidíte, jak vám i jim půjdou kila dolů. Opět nezapomeňte na bezpečnostní prvky, v tomto případě na chrániče, aby neměly odřená kolena či lokty.

Koloběžka

Koloběžkování je hitem posledních let a tento stroj vlastní čím dál tím více dětí, ale i dospělých. Pokud si totiž vaše ratolest ještě netroufá na kolo, je právě koloběžka skvělý mezistupeň mezi odrážedlem a již zmíněným kolem. Na koloběžce se děti vyřádí, posílí nožky, ale především se naučí držet rovnováhu. Patří mezi oblíbené dopravní přostředky na procházky, kdy se potomek nenudí a ujede tak více, než by ušel pěšky. Pokud se pouštíte do adrenalinovějších jízd, nezapomeňte na helmu a cyklistické rukavice.

Chůze

Neopomíjeme starou dobrou chůzi! Možná se zdá vašim dětem nudná, ale když ji ozvláštníte například plněním úkolů nebo vytipujete zajímavou stezku, kde se zabaví, jistě vás překvapí, kolik kilometrů budou schopni bez reptání ujít. Jako pomůcku lze využít i hůlky, které hlavně starším dětem, které je umí správně používat, uleví. Turistika patří od nepaměti mezi oblíbené české sporty, je tedy ideální k ní vést děti od malička.


Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy