Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Jarní rovnodennost: Astrologicky nejdůležitější den je tady, co vás čeká?

Začíná astronomické jaro.
Zdroj: archiv
Konečně přichází jaro, a to se vším všudy. Dnes byste měli obzvlášť zbystřit, protože nás čeká jarní rovnodennost, která s sebou přináší nejenom nové roční období, ale také velmi zajímavý astrologický jev. Dnešní den bude zhruba stejně dlouhý jako noc a připravte se také na to, že na některé věci byste si měli dát pozor, nebo se jim úplně vyhnout. Co nás dnes čeká?

Letošní zima byla obzvlášť dlouhá a nepříjemná. Lidé vstávali a chodili z práce za tmy. Všechny to ponuré počasí už unavovalo a vysávalo z nás veškerou sílu. Dnešním dnem se můžeme konečně radovat, protože přichází jarní rovnodennost.

Sice se říká, že v tuto dobu by měl být den stejně dlouhý jako noc, ale ve skutečnosti to není pravda. Dny ale budou už mnohem delší než noc a to lidi po tak nepříjemné zimě dobije energií. Jarní rovnodennost má též velmi velký astrologický význam.

O jarní rovnodennosti vstupuje do znamení Berana Slunce. A to znamená, že tento rok bude působení Berana velmi energické. A proč je vlastně jarní rovnodennost natolik astrologicky důležitá? Je to hlavně proto, že Slunce prochází takzvaným „jarním bodem“, který je začátkem zvěrokruhu.

„Nabíráme energii – stejně jako když se díváte na přírodu. V létě záříme, na podzim usínáme a zimu se snažíme zvládnout z energetických zásob,“ řekla astroložka Eva Prokešová pro portál TN.cz.

Příchod jara a jarní rovnodennost s sebou přináší jak pozitiva, tak negativa. Konečně budeme moct čerpat ze slunečních paprsků tolik potřebou energii, kterou z nás zima vysála. Opět budete mnohem pozitivněji myslet a vaše produktivita práce bude jen stoupat.

Slabší povahy by si měly dát ovšem pozor. S tak velkou změnou počasí může docházet k větší náladovosti a sklonům k hádkám. Někteří lidé totiž změnu ročního období nepřijímají příliš dobře. Zkuste to přejít, jak nejlépe budete moct a uvidíte, že vás příjemná změna počasí skvěle naladí na další dny.

V současné době se Slunce přesunuje ze znamení Ryb do Berana. Druhý je Býk, třetí jsou Blíženci… Znamení Berana je samozřejmě velkým reprezentantem jara. V tuto dobu se snažte sršet optimismem a dobrou náladou. I když Berani mají velkou sílu a energii, pozor na jejich nepříliš oblíbenou impulsivnost.

Související články

Další články