Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Jarní detox: 5 nejdůležitějších věcí, na které se zaměřit

+ dalších 1 fotografií
Začalo nám jaro, období, kdy je čas přemýšlet nad svým tělem. Taková malá očista organismu určitě nikomu neuškodí. Pomůže to nejenom vaší fyzické kondici, ale i celkové psychické pohodě. A jako bonus rozhodně zhubnete pár kil po dlouhé zimě.

Jaro je důležitým obdobím k celkové očistě organismu – těla i duše. Dubnový detox je obzvláště účinný po zimních dnech, kdy naše tělo dostalo pořádně zabrat. Naordinujte si proto pár rituálů, které vám pomohou.

1. Pití teplé vody s citronem Začněte den s vodou. Pití teplé vody s vymačkaným citronem prospěje vašemu organismu. Očistíte si tím svůj zažívací trakt a odstraníte toxiny. Kyselá chuť citrusu také zažene případné pálení žáhy a připraví tak tělo na správnou funkci.

2. Mléčné produkty Je vědecky dokázáno, že na naši imunitu má velký vliv střevní mikroflóra. Proto nejlépe uděláte, když budete pít kefíry a jogurty. Tyto mléčné výrobky totiž hubí zákeřné bakterie, které škodí mikroflóře.

3. Suchá kůže Podle ájurvédy je kůže velmi důležitá. Obrušování suché kůže je očistnou filosofií. Naše pokožka je vylučovacím orgánem, a proto se odstraněním staré suché kůže pokožka zaktivní a pomůže tak tělu lépe se pročistit.

4. Dýchání Tou nejdůležitější věcí vůbec je správně dýchat. Určitě si řeknete, že je to jednoduché, ale ona to není tak úplně pravda. Hodně lidí dýchá mělce, proto se snažte dýchat zhluboka a pomalu. Připojte jednoduchá dýchací cvičení každý den a budete se cítit svěží. Nádech a výdech!

5. Zelenina Zelenina obsahuje hodně vitamínů a látek, které napomáhají tělu. Nejlepší je zelená zelenina, která obsahuje chlorofyl. Zkuste se tedy zaměřit na zelené potraviny, které tuto látku zahrnují. Dobré jsou i superpotraviny, do kterých spadá např. spirulina či chlorella. Vykazují totiž vysoký obsah zeleného pigmentu chlorofylu.

Mohlo by vás zajímat

Další články