V Soči panují přísná pravidla. Nejenže tam už neuvidíme na hokejových zápasech, které pro českou repre začínají dnes, slavného Fantomase, ale fanoušci dokonce musí mít i transparenty přeloženy do ruštiny s úředním štemplem, obavy panují i o to, aby někdo něco nevynesl z olympijské vesnice.

Zatímco Twitter, oblíbená sociální síť anglofonních uživatelů, skrývá poklady v podobě bizarních svědectví z hotelů, Facebook je hlídaným místem, kam nejde umístit jen tak ledasco. Své o tom ví i Jaromír Jágr (41), který už konečně dorazil do Soči a včera se zúčastnil hokejového tréninku. Slavná osmašedesátka (odkaz čísla 68 na jeho dresu bude mít letos ještě větší význam, jeden z důvodů, proč nosí Jágr tohle číslo na dresu, je odkaz na sovětskou okupaci ze srpna roku 1968) je známá svými hojnými statusy právě na svém Facebooku, kde čile komunikuje s obrovským počtem svých fanoušků, kterým říká mile „hokejová rodina“.

Ale v Soči s tím asi bude mít problém. Jarda se včera po tréninku potkal v jídelně s ruskou skokankou o tyči Jelenou Isinbajevovou, s níž si musel hned udělat selfie. Jardo, že by to byla konečně ženská pro tebe? Jako páreček by vypadali skvěle, ale teď by se neměl rozptylovat, protože nás dnes v šest večer čeká utkání se Švédskem, se kterým má naše reprezentace neustále problémy a porazit je rovná se zázraku.

Jágr se chtěl kromě Jeleny podělit se svými fanoušky ještě o zákulisí olympijské jídelny a hlavně hokejové kabiny, kde natáčel videa, ale bylo mu řečeno, že nic sdílet nesmí. „Hádejte, koho jsem potkal v jídelně? Jo, a měl jsem pro Vás videa z jídelny a posilovny a bylo mi řečeno, že nesmím nic dávat na FB. Zítra zjistím, jaká jsou pravidla na OH,“ napsal si Jarda komentář k fotce. Nakonec ale přeci jen pořadatelé Jágrovi ustoupili, dnes dopoledne se na jeho zdi objevilo video z české kabiny. Sousedíme s Kanadou. Tak snad tam nedojde mezi hráči k další z tradičních rvaček.