Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Jara se zřejmě nedočkáme. Sníh i mráz komplikují dopravu po celém Česku

Jara v pravém slova smyslu se asi nedočkáme.
Zdroj:
Od 1. března nastalo takzvané meteorologické jaro, pocitově nám to tedy vůbec nepřipadá. Místo toho jsme se dočkali opětovného sněžení i námrazy, které komplikují jízdu hlavně řidičům především v některých lokalitách. Pokud jste právě za volantem, je na místě být ostražitý. Nehod po celé České republice totiž přibývá.

S počasím je to poslední dobou jako na houpačce. Meteorologické jaro sice od 1. března skutečně nastalo, námraza a sněhové jazyky nám ale jarní nádech nepřipomínají ani omylem. V Praze sněží již od pátku a teplota byla až čtyři stupně pod nulou. Silnice jsou v Praze mokré a sjízdné celkem bez problémů. Řidiči by si ale přesto měli dávat pozor. Sníh a námraza je rozhodně neminou ani v metropoli. Dochází i k nehodám. Kolem páté hodiny ranní se srazil kamion s autobusem, a to na 21. kilometru Pražského okruhu a na místě se tvoří se kolony.

Střední Čechy jsou na tom o něco hůř, jelikož tam sněžilo intenzivněji. Silnice sice jsou sjízdné, ale je na místě být ostražitý. „Silničáři v noci vyslali do terénu všechny sypače a kvůli bezpečnosti chemicky ošetřili i silnice na území některých chráněných oblastí, což se běžně nedělá,“ řekl ČTK pracovník dispečinku krajské správy a údržby silnic.

V Jihočeském kraji se střídá sněžení a déšť. Teploty klesají pod tři stupně. Mohou tam být namrzlé mosty i silnice u lesů. Podobně je na tom kraj Jihomoravský. Na Liberecku se od ranních hodin řeší už několik nehod, kde v obci Rychnov na Jablonecku zapadl kamion. Dále autobus naboural do osobního vozidla v Jablonci nad Nisou.

Co se týká Královéhradeckého kraje, v Krkonoších můžeme narazit i na sněhové jazyky. Stejně tak v okrese Trutnov. Ranní teploty klesly až na mínus osm stupňů. Jazyky se mnohou ojediněle tvořit i v kraji Moravskoslezském. V ostatních krajích byly silnice také chemicky ošetřeny. Teploty se tam pohybují v průměru kolem mínus šesti stupňů.

Související články

Další články