Je všeobecně známo, že láska nás často nutí dělat šílené věci. Ovšem Japonci možná zašli až příliš daleko – olizují si totiž vzájemně oči!

Takzvaný oculolinctus si podle očekávání získal obrovskou oblibu především mezi teenagery. Lékaři nad touto novou módou jen nevěřícně kroutí hlavou a varují, že olizování očí může v krajním případě vést až k oslepnutí.

Navzdory tomu se oculolinctus lavinovitě šíří do celého světa a propadá mu stále více lidí. „Můj přítel mi začal olizovat oči už před několika lety a já si to doslova zamilovala,“ uvedla devětadvacetiletá Elektrika Energias z Amerických Panenských ostrovů.

Nejhorší situace je ovšem v zemi jeho vzniku, tedy v Japonsku. Například učitelé jisté základní školy si nedávno všimli, že ve všech třídách prudce stoupl počet dětí, které nosí pásku přes oko. Následující vyšetřování odhalilo, že olizování očí se pravidelně oddává celá třetina dvanáctiletých žá­ků.

„Z tohohle nemůže vzejít nic dobrého,“ komentoval to známý oční lékař dr. David Granet. „Do očí mohou být zaneseny nebezpečné bakterie či viry. Navíc rýhy na jazyku mohou způsobit trvalé poškození rohovky,“ dodal.

Co si o tomto bizarním fetiši myslíte vy?