Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Janoušek kličkuje jako zajíc: Do vězení se mu nechce

Janoušek kličkuje jako zajíc: Do vězení se mu nechce
Zdroj: Profimedia
vyhýbání se trestu

Lobbista Roman Janoušek, kterému soud zrušil přerušení trestu, do vězení stále nenastoupil. Pokud se bude trestu nadále vyhýbat, soud ho může dát předvolat policií.

Za ublížení na zdraví a řízení v opilosti poslal soud lobbistu Romana Janouška do vězení na 4,5 roku. Jenže po nástupu do lochu se Janouškovi trest několikrát přerušoval ze zdravotních důvodů. Za mřížemi tak dosud strávil pouze rok a čtvrt.

Podle lékařských posudků, které si podnikatel nechal udělat, trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má navíc v hlavě implantát, který by se údajně pohybem mohl uvolnit a Janouška tak zabít.

Lyžovačka nebo plovárna

Jenže Janoušek se na svobodě rozhodně neprojevoval jako někdo, kdo může každou chvíli zemřít. Na Silvestra 2019 si tak bez jakýchkoliv okolků užíval v rakouských horách. Mezi jeho aktivity patřilo i sáňkování a lyžování. Zastižen byl též na plovárně, na kole nebo v galerii. Během šestnácti měsíců vězení byl navíc Roman Janoušek "na vycházkách" hned devětkrát. V naprosté většině se jednalo o víkendy. Koncem února 2016 žil mimo prostory věznice plných jedenáct dní v kuse.

Nyní mu Vrchní soud v Olomouci zrušil rozhodnutí o přerušení trestu ze zdravotních důvodů a nařídil bezodkladný dobrovolný nástup do vězení. Jenže jak zjistila Česká televize, Janoušek se k nástupu nemá. Pokud do vězení nenastoupí, Krajský soud v Brně mu stanoví lhůtu, a po jejím uplynutí může nařídit i předvedení policií. Lobbista je odsouzen za ublížení na zdraví a řízení v opilosti.

„Není žádný právní důvod, aby byl na svobodě, pokud má být ve výkonu trestu odnětí svobody,“ reagoval pro Českou televizi státní zástupce Ivan Hrazdira.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy