Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Jankto před coming outem prožil bouřlivý rozchod. Expartnerce plivnul na záda před vlastním synem

Rodina Janktových
Zdroj: Se souhlasem J. Jankta
+ Další fotografie
Problémový rozchod

Jakub Jankto v pondělí dopoledne všechny své fanoušky překvapil nečekaným coming outem. Učinil tak jako první český fotbalista, čímž prolomil tabu. Kromě Sparty, za niž hraje, se za něj postavila i jeho expartnerka Markéta Ottomanská. Ta přitom na vztah s otcem svého syna Davida rozhodně nevzpomíná s láskou. Není to totiž tak dávno, co v rozhovoru pro Blesk mluvila o psychickém týrání, které dospělo až k bouřlivému rozchodu. 

"Jako všichni ostatní chci i já svobodně žít svůj život. Bez strachu, bez předsudků, bez násilí. Ale s láskou. Jsem homosexuál a už se nechci déle skrývat," prozradil v pondělí Jakub Jankto na svém Instagramu. Svým krokem tak překvapil fotbalovou veřejnost včetně svých vlastních fanoušků. Donedávna totiž žil se svou expartnerkou Markétou Ottomanskou, s níž má syna Davida.


Jejich vztah, zejména ke konci, však nebyl vůbec růžový. "Jednalo se o psychické týrání. Když jsem byla otočená zády, plivnul na mě před synem a nestalo se to poprvé," svěřila se před časem Ottomanská v rozhovoru pro Blesk.

V roce 2021 tak nevyhnutelně přišel tvrdý rozchod, který provázely nehezké věci. Zejména co se týkalo péče o syna. "Dohoda o výživném není uzavřená. Když mi ji poslal, začal najednou měnit podmínky a tlačit mě ke zdi. Snaží se mě manipulovat a vydírat, abych teď, protože nic neposílá, došla do situace, že nám dojdou prostředky a budu nucena přistoupit na jeho podmínky," promluvila Markéta před časem pro Blesk.

Markéta Jankta podpořila

Podle Markéty Jankto sáhl i k vydírání. "Když jsem nesouhlasila s jeho výší výživného, napsal mi, že pokud nebudu okamžitě souhlasit s jeho návrhem, zavolá policii, že jsem syna unesla," pokračovala Maminka malého Davida. Nakonec se ale s Janktem zvládla dohonout, a jak se ukazuje, na svého expartnera nezanevřela. Nyní, když Jakub přišel se svým přiznáním, že je gay, ho naopak podpořila.

"Když mi to Kuba řekl, dal mi zároveň velkou svobodu. Teď je důležité, aby byl v pohodě a šťastný. Určitě se mu uleví a už ho nic nebude sžírat zevnitř. Bál se, že ho lidi nepřijmou takového, jaký je. Byl z toho ve stresu. Věřím, že lidi ho budou mít rádi stejně jako doteď. Stačí jen, aby se k nim choval hezky," uvedla Markéta v rozhovoru pro iDNES.cz.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy