Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Janis Sidovský reaguje na útok Dagmar Peckové. Ta se mu vysmála

+ Další 4 fotografie

Andrea Kalivodová není jediná, do koho se Dagmar Pecková v posledních týdnech pustila se svými neotřelými poznatky a moudrostmi. Jak jsme již informovali, před časem nazvala kýčem i hudební uskupení 4 Tenoři. Ačkoli se proti jejím slovům jejich producent Janis Sidovský již jednou ohradil, nyní se rozhodl být mnohem kritičtější. Pokud si ale myslel, že tím slavnou operní divu uzemní, byl na omylu. Ta se mu veřejně vysmála. 

Dagmar Pecková patří sice mezi naše nejslavnější operní zpěvačky, v posledních letech na sebe ale upozoňuje především svými útoky na kolegy z oboru. Její jedovatá slina v minulosti dopadla například na Lucii Bílou, Daniela Hůlku, na celou tvorbu Hudebního divadla Karlín či na Andreu Kalivodovou, která jí nyní hrozí svými právními zástupci.

Reakce na slovo kýč

Když před časem nazvala hudební uskupení 4 Tenoři kýčem, ihned se proti jejím slovům ohradil jejich producent Janis Sidovský a v rozhovoru pro eXtra.cz na její útoky reagovali i Pavel Vítek či Marián Vojtko, kteří patří do Tenorů. Zdá se ale, že ještě nebylo vše vyřčeno. Janis Sidovský totiž na svém Facebooku zveřejnil vyjádření, ve kterém se svých svěřenců zastal.

"Protože dostávám od médií dotazy k útokům paní Dagmar Peckové na adresu mého projektu 4 Tenoři, odpovídám zde, víc se ke kauze nebudu vyjadřovat. Pro nezasvěcené: paní Pecková napsala před časem na svém FB profilu, že jsou 4 Tenoři kýč, a pak dále se svými příznivci rozebírala jejich pěvecké kvality,” napsal na Facebooku Sidovský. Tento producent už před časem přes eXtra.cz Peckové vzkazoval, že na rozdíl od ní mají jeho svěřenci neustále vyprodané sály.

Ostrá kritika a výčet úspěchů

“Chápu, že pohled na naše plné sály může být pro paní Peckovou skličující, ale myslím, že si popletla žánry. My nepředstíráme, že zpíváme operu, jde o projekt muzikálových zpěváků. Slovo tenor se neváže jen k opeře, ale to, předpokládám, paní Pecková ví,” napsal redakci eXtra.cz Sidovský, jenž stojí za úspěchem 4 Tenorů, se kterými vyprodává jeden velký sál za druhým.

A zatímco předtím se ještě ve svých výrocích krotil, nyní se už rozhodl Peckovou při ostré odpovědi na její útoky nešetřit. “Pravdou je, že paní Dagmar Pecková, na rozdíl od sólistů 4 Tenorů, nemá žádné vysokoškolské vzdělání v oboru muzikál, ani, na rozdíl od sólistů 4 Tenorů, za poslední čtvrtstoletí nehrála v žádném světově uznávaném muzikálovém titulu. Projekt 4 Tenoři stojí na hudbě z muzikálů, filmů a na skladbách hitmakera Karla Svobody. Kluci zpívají skladby Bernsteina, Morriconeho, Lloyd Webbera a dalších globálně uznávaných autorů s českými texty pánů Borovce, Vrby nebo Prostějovského. Nikdy jsme nepředstírali, že jde o operní projekt, to si paní Pecková, možná kvůli nedostatku vzdělání, prostě popletla,” napsal Sidovský, který nezapomněl připomenout, že 4 Tenory tvoří muzikáloví sólisté, kteří v oboru muzikál opakovaně obdrželi cenu Thálie nebo na ni byli nominováni.

“Všichni hráli a dosud jsou obsazováni do světově uznávaných titulů, jako jsou Bídníci nebo Fantom opery, Honza Kříž dokonce opakovaně účinkoval v A obsazení muzikálu Ples upírů na německých scénách od Berlína přes Hamburk až po Stuttgart. Společně zpívali pod vedením dvorního dirigenta Andrey Bocelliho, maestra Marcella Roty, s Českým národním symfonickým orchestrem a od ledna začínají spolupráci s Filharmonií Bohuslava Martinů,” doplnil Sidovský výčet profesních úspěchů svých svěřenců s tím, že názor Dagmar Peckové je pro něj v oblasti muzikálu zcela bezvýznamný.

Drsný výspěch Peckové

“Je nám líto, že tak špičková operní zpěvačka zahazuje svou pověst útočením na kolegy, v jejichž oboru nic nedokázala. Přejeme paní Dagmar Peckové hodně zdraví, radosti a klidu na duši,” uzavřel Sidovský.

Kdo by si ale pomyslel, že po tomhle Pecková raději bude předstírat, že o 4 Tenorech nikdy neslyšela, byl by na omylu. To by totiž nebyla ona, kdyby nereagovala. “Pecková nemá vysokoškolské vzdělání v oboru muzikál.” Tomuhle se přece musí smát už i úplnej blb, nebo se pletu?” napsala na svůj Facebook, čímž se Sidovskému na dálku vysmála. V úvodním videu si můžete pustit rozhovor s Pavlem Vítkem, který kritiku Peckové 4 Tenorů pro eXtra okomentoval.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy