Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Janek Rubeš se opět ostře pouští do nekalých praktik směnáren. Podaří se mu je napravit?

V novém dílu seriálu Honest Guide internetové televize Stream.cz si vzali investigativní reportér Janek Rubeš a jeho kolega Honza Mikulka do hledáčku české směnárny a jejich zavádějící informace ohledně poplatků. Upozorňuje tak znovu na dlouhodobý problém pražské metropole, kterého si všimla i zahraniční média. Janek Rubeš na něj koneckonců poukazuje již od roku 2015, a to v pořadu Praha vs. prachy.

Nyní by se ale i díky dlouholeté medializaci problému Jankem Rubešem mohla situace zlepšit. Ministerstvo financí ve spolupráci s ČNB momentálně pracuje na směnárenském zákoně, z kterého by mohla vzniknout povinnost směnáren vrátit finance zákazníkům během určitého časového období po vyměnění.

Že situace přímo volá po řešení, dokazuje Janek Rubeš znovu i ve svém posledním díle pořadu Honest Guide hned v několika pražských směnárnách. Výše poplatků se u některých z nich vyšplhala až na neuvěřitelných 42 %.

„Problematice nečestných směnáren se s Markusem Krugem a Honzou Mikulkou věnujeme už čtyři roky a za tu dobu se nic nezměnilo, spíš se problém rozšířil. Je dobře, že se tomu začal stát věnovat a snad projde zákon, kdy směnárna bude mít povinnost vrátit zákazníkovi peníze do dvou hodin od transakce. Bohužel to ale nic nemění na tom, že na směnárnách visí zavádějící informace o poplatcích a mnoho turistů tak nekalým praktikám naletí,“ dodává k problému Janek Rubeš, reportér Stream.cz.

Celý díl naleznete "ZDE"https://­www.stream.cz/ho­nest-guide/10018772-menime-nepoctive-smenarny-za-poctive.

Související články

Další články