Janek Ledecký (54) se pěkně zostra pustil do prezidenta Miloše Zemana (72) na svém facebookovém profilu. Nejspíše ho naprosto vytočila celá kauza kolem včerejší Show Jana Krause, kde měl dostat slovo i přeživší holocaustu Jiří Brady.

Na poslední chvíli byl ovšem celý program změněn a do televize byla puštěna stará repríza. A to nejspíše kvůli tomu, že celebrity ostře vystoupily proti prezidentu Zemanovi. Tvrdí to alespoň fotograf Jindra Kodíček. O celé kauze jsme vás informovali ZDE.

„Všichni píšou o Bradym, ale hlavní důvod, proč to stopli, je ten, že tam přišlo na 50 osobností a asi deset z nich poslalo Zemana do pr*ele. To je ten důvod. O Bradyho tolik nejde,“ uvedl k natáčení fotograf Jindra Kodíček, který byl show přítomen.

Tohle jednání nejspíše hodně naštvalo i zpěváka Janka Ledeckého.

Na svém facebookovém profilu totiž zveřejnil status, kde píše, že se stydí za to, že v lednu hrál na plese prezidenta republiky na Pražském hradě. Zároveň tvrdí, že tento fakt nemůže už vzít zpět, a proto se vzdá svého honoráře, na který má nárok, a pošle ho tam, kde je potřeba.

Janek Ledecký se vyjádřil dost ostře a jasně:

„Letos v lednu jsem hrál na plese prezidenta republiky na Pražském hradě. V souvislosti s vývojem událostí v tomhle roce to nepovažuji za šťastné rozhodnutí. Už s tím ale nic nenadělám. Jedině že svůj honorář pošlu někam, kde ho budou opravdu potřebovat. Losoval jsem si mezi několika nadacemi a vyšel mi Mobilní hospic Ondrášek. Právě to odešlo z účtu. Uf, to se mi ulevilo.“ Janek