Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Janečkova partnerka Lilia se ostře opřela do moderátorů Slavíka Hámy a Sokola

Lilia Khousnoutdinová jenom září.
Zdroj: Se souhlasem L. Khousnoutdinové
+ Další 3 fotografie
stěr

V poslední době se v souvislosti s předáváním hudebních cen ankety Český slavík asi nejvíce řešil kontroverzní proslov miliardáře Karla Janečka (48). Tentokrát se k průběhu galavečera na sociálních sítích vyjádřila i jeho životní partnerka Lilia Khousnoutdinova (33), která si vzala na paškál moderátory Aleše Hámu (48) a Ondřeje Sokola (50). 

Příliš sexistické

Lilia na svém facebookovém profilu zveřejnila příspěvek, ve kterém se chtěla sama za sebe vyjádřit ke slavnostnímu vyhlášení letošního Českého slavíka. Tentokrát ale nebyl předmětem jejího statusu Karel, k proslovu svého partnera se totiž vyjádřila již dříve. "Televizi doma nemáme, v Čechách jsem vyrůstala jen částečně a toto byl můj první Slavík. Čekala jsem noblesní večer, což v mnoha ohledech bezesporu byl,“ sdělila odbornice na gender na úvod, pak ale značně přitvrdila: "Nicméně od prvních vět, které na jevišti zazněly, jsem zůstala konsternovaná. Proč tolik nepatřičného a sexistického 'humoru'? Opravdu je to jediný způsob, jak se dobře bavit? K tomu ocenění zpěváka, který v písni normalizuje znásilnění mezi partnery?“

Pozor na pusu

Svými slovy tak historička a dula mezi řádky zaútočila nejen na oba moderátory slavnostního večera Aleše Hámu a Ondřeje Sokola, kteří ve svém scénáři nešli pro peprný vtípek daleko, ale i na absolutního vítěze slavíkové ankety Marka Ztraceného (36) a jeho nevhodnou píseň z let mladické nerozvážnosti. Nedá se nic dělat, v dnešní době všech možných korektností a vyvážeností by si veřejně známé osobnosti měly dávat maximální pozor na to, co vypustí z úst.


Související články

Další články