Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Janečkova bohyně Lilia opustila luxus a vydala se žít na Saharu: Písek máte všude

Lilia Khousnoutdinova vypadá na nových snímcích božsky.
Zdroj: foto Lucie Dvořáková
+ Dalších 9 fotografií
božská lilia
Půvabná Lilia Khousnoutdinova (32) je žena mnoha tváří. Vystudovaná politoložka z Oxfordu vypadá na první pohled jako křehká dáma. Tohle tvrzení můžete ovšem ihned vypustit z hlavy. Krásná partnerka miliardáře Karla Janečky (42) má pro strach a výzvy uděláno. Již poněkolikáté absolvovala náročné putování pouštní Saharou, kde byla jedenadvacet dní odkázána pouze na své vlastní nohy, bez rodiny, elektroniky a žila pouze z nezbytně nutných základních surovin k přežití.

Půvabná Lilia Khousnoutdinova se na pouť Saharou nevydala poprvé. Pro eXtra.cz prozradila, jak taková pouť probíhá a proč se opět rozhodla jet zrovna na Saharu. "Pouť Saharou jsem neabsolvovala poprvé, dokonce jsem tuhle pouť šla, když jsem byla ještě těhotná s Isabelkou v roce 2018, a chtěla jsem si to zopakovat. S minulými průvodci jsem měla skvělou zkušenost, tak jsem si ty stejné opět vybrala."

Lilia Khousnoutdinova pro lepší představu čtenářů také prozradila, jak taková pouť na Sahaře probíhá. "To nechtějte ani vědět," dodala s úsměvem. "Jelikož jsem pouť už v minulosti absolvovala, tak jsem věděla co očekávat, je to fyzicky dost intenzivní, chodí se pouze pěšky, přes vysoké duny, i když zrovna praží Slunce, spí se ve spacáku, člověk jí jen základní jídlo a písek má úplně všude."

Odloučení od rodiny bylo těžké, ale potřebné

Lidia byla jedenadvacet dní v poušti bez muže i dětí. Pro redakci eXtra.cz prozradila, jak dlouhé odloučení zvládala. "Po dětech se mi velmi stýskalo, hlavně po malé Isabelce. Ale s Karlem jsme se domluvili, že je to naopak pro nás prospěšné, být chvíli od sebe a vše si promyslet. On byl zrovna v té stejné době týden pouze ve tmě. A řekla bych, že nás to opravdu hodně posunulo a prospělo nám to.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ FOTKY LILIE NAJDETE ZDE

Říká se, že je pro člověka nejtěžší zkouškou být pouze sám se sebou a vlastní hlavou, půvabné Lilie se redakce eXtra.cz zeptala, zda to tak také vnímá. "Ano, tohle je pravda, cítím se mnohem silnější a odolnější. Byl to jeden z hlavních účelů této poutě na Saharu. Srovnala jsem si hlavu a srovnala si, jaké další kroky bych chtěla v životě udělat. Také mi dala spoustu inspirace a času přemýšlet o věcech, které jsou pro mě důležité, a také jsem našla řešení na věci, které mohu teď po návratu zhmotnit."

Nebezpečí v podobě škorpiónů

Na pouti Saharou člověk může potkat i nebezpečné tvory, které pouště obývají. Lilia se s některými také setkala "Potkali jsme se dokonce se škorpióny, jejichž uštknutí by měl zdravý člověk přežít, byť to určitě není příjemná záležitost. Ta zvířata se nás ale bojí více než my jich, je potřeba nepanikařit, brát to s nadhledem a respektem. Chlapi ty škorpiony vždycky odchytli a odnesli z kempu, ale je to opravdu výjimečné. Ta pravděpodobnost reálného ublížení na zdraví je ale opravdu minimální," prozradila.

V rámci poutě si dopřála i digitální detox. "Čas od času si dávám digitální detox, kdy je člověk off-line a jeho psychika si může odpočinout od neustálého bombardování zprávami, informacemi a podobně. Tento detox podstupuji při svých vzdálených cestách často a opravdu mi pomáhá," svěřila se Lidia.

Pokud máte zájem, další fotky Lilie najdete na jejím Instagramu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy