Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Janeček vyrazil do boje s koronavirem: Podívejte se, jak pomáhá potřebným jeho nadace

Zdroj: Profimedia.cz, archiv Karla Janečka
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Projekty miliardáře a filantropa Karla Janečka a jeho partnerky Lilie Khousnoutdinové pomáhají i v časech koronavirové pandemie. Platforma znesnáze21, která za jeho patronace odstartovala v únoru, pořádá sbírku pro pomocníky s bojem proti šíření nákazy. Janeček ji podporuje prostřednictvím Nadačního fondu pomoci.

Janeček prostřednictvím svého Nadačního fondu pomoci násobí příspěvky ve sbírce Laskavost plodí laskavost takzvaným zlatým řezem. Ke každé stokoruně přihodí z vlastního dalších 61,8 koruny.

Peníze ze sbírky budou rozděleny mezi pomocníky v boji proti koronaviru Použít je budou moct k úhradě nákladů za pohonné hmoty, občerstvení, potraviny či zdravotnický a další potřebný materiál.

"Tisíce dobrovolníků teď pomáhají všude tam, kde je to nejvíc potřeba. Z našich sousedů, spolužáků, kolegů a známých se ze dne na den stali superhrdinové dneška. Šijí roušky, rozváží potraviny, pomáhají seniorům a starají se o ty, kteří to teď nejvíce potřebují. A teď je ten správný čas, abychom jim ukázali, že pro ně jsme tu zase my. Pojďme jim společně poděkovat a podpořit jejich činnost! Zaplavme Česko vlnou laskavosti!" stojí v popisu sbírky.

Pomáhá i Institute H21, který je rovněž Janečkův. "Šije i Institut. Kdybyste neměli ústenku, tak vám určitě naše Andrea nějakou ušije. Jen vás prosíme, noste je. Jsme v tom spolu," stojí na jeho Facebooku.

Související články

Další články