Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Janeček dopadl jako Okamura: Matematik se přepočítal a do boje o Hrad nezasáhne

Prezidentem Českého slavíka 21 je podnikatel a matematik Karel Janeček.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Prezidentské volby

O Hrad bude bojovat devět kandidátů, oznámilo ministerstvo vnitra. Původně se o prezidentské křeslo mělo utkat jedenadvacet uchazečů, nakonec ale splnilo podmínky pouze devět z nich. Mezi těmi, kteří se nedostali dál, je třeba miliardář a matematik Karel Janeček, jak informovaly Novinky.cz.

Ministerstvo vnitra v pátek 25. listopadu oznámilo adepty na prezidenta. Z jedenadvaceti uchazečů splnilo podmínky jen devět z nich, kteří nakonec budou o křeslo usilovat.

Největšími favority voleb jsou šéf hnutí ANO Andrej Babiš, někdejší rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová či generál ve výslužbě Petr Pavel. Kromě nich se budou o prezidentský post ucházet odborový předák Josef Středula, senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer, politik za SPD Jaroslav Bašta, prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová a bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, jak píší Novinky.cz.

Neumístil se Janeček

Mezi těmi, kteří nesplnili podmínky a nedostali se dál, jsou například miliardář a matematik Karel Janeček, Karel Diviš či politička Terezie Holovská. Těmto kandidátům podle CNN Prima News chyběly buď osobní údaje, nebo byly špatně uvedené, případně neměli potřebný počet podpisů pro řádnou kandidaturu.

Janeček měl velké plány, ovšem celá kandidatura pohořela stejně jako během minulých voleb u šéfa SPD Tomia Okamury. Ten také doplatil na špatně vyplněné podpisové archy a pouze těsně se do boje o Hrad nedostal.

Prezidentské volby začnou prvním kolem 13. a 14. ledna 2023.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy