Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Janě (†42) zalehlo ucho, zemřela hrůznou smrtí: Zdrcený vdovec Vláďa viní lékaře

Janě (†42) zalehlo ucho, zemřela hrůznou smrtí: Zdrcený vdovec Vláďa viní lékaře
Zdroj: Pixabay
tragédie

Dvaačtyřicetileté Slovence Jance nejprve zalehlo ucho. Událost, která se zprvu zdála jako banální, po několika zákrocích a operacích skončila pro maminku osmiletého syna tragickou smrtí. Úmrtí maminky dává její zdrcený manžel Vladislav za vinu zdravotníkům, a proto se obrátil na úřady a policii. Vyšetřování ale zatím nepřináší výsledky

"Moje Janka nikdy nebyla nemocná. Byla to zdravá a krásná ženská. Jednoho dne jí zalehlo v uchu, podle mě úplně banální věc, která se lidem stává běžně. Šla k lékaři, ale ten jí vlastně nic nedal. Léky dostala, až když jí zalehlo i v druhém uchu, a všechno mělo být v pořádku," uvedl zdrcený manžel Vladislav (44) pro deník Nový čas.

Bolesti navzdory léčbě neustupovaly, a tak Vladislav požádal lékařku, aby Jance provedla výtěr z ucha. Ten ale doktorka odmítla s tím, že je to zbytečné.

Zdravotní stav Janky se rapidně zhoršoval

Zdravotní stav Janky se rapidně zhoršoval a během dvou měsíců přišla zcela o sluch. "Nakonec jí lékařka odebrala krev, což odhalilo nebezpečnou bakterii E.coli. Během dalších pěti měsíců byla Janka 25krát ambulantně léčená se zánětem uší, desetkrát operovaná a víc než desetkrát jí uši propichovali," popsal utrpení své ženy Vladislav.

Po neustupujících bolestech, kdy Janku lékař poslal domů s tím, že jde o migrénu, byla žena převezena do nemocnice v Martině, kde zůstala na infekčním oddělení.

"Byla tam čtyři dny nehybná, hluchá, nedokázala ani mluvit," prozradil zoufalý Vladislav. Podrobnější vyšetření nakonec ukázalo, že záněty v uších napadly Jance i mozek, a proto bylo nutné převézt ji do jiné nemocnice, kde opět podstoupila operaci.

Po několika dnech se její stav stále nelepšil, Janka měla velké potíže s dýcháním, dostala vážný zápal plic a skončila na ARO, kde ji lékaři uvedli do umělého spánku, později ji převezli na ARO zpět do nemocnice v Martině.

Zalehnutí ucha vedlo k tragickému úmrtí

"Tam byla až do své smrti. Čtyřikrát krvácela do mozku a skončila bez poloviny lebky. V té době byla manželka úplně hluchá, nemohla se vůbec hýbat ani mluvit," popsal Vladislav smrt své milované manželky, která zemřela v prosinci roku 2019. Vladislav podal trestní oznámení na dvě nemocnice, výsledek šetření je ale prozatím nulový, hotové údajně nejsou ani znalecké posudky.

"Vzhledem k probíhajícím úkonům trestního řízení nebudeme v této věci poskytovat žádné stanovisko," uvedla pro Nový čas mluvčí policie Gabriela Kremeňová.


Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy