Skoro to vypadá, že českým celebritám jedoucím zabrnkat či zapět krajanům někdo komplikuje život schválně.

Úředníci emigračního úřadu v americké Tampě nepustili do USA legendu rokenrolu a Olympicu Petra Jandu, kterému turistické vízum tentokrát nestačilo.

„Ukázali mi plakát na můj koncert s tím, že nemám platné vízum,“ sdělil Aha! rocker s tím, že úředníky nezlomilo ani jeho vysvětlování, že akce je charitativní a jede hrát zadarmo. V Tampě nakonec osiřely hudebníkovy dcery i manželka Alice a zpěvák si letěl na otočku zpátky do Prahy vyřídit jiný typ víza, takže než mohl zahrát Čechoameričanům u bazénu, letěl přes oceán třikrát.

Do podobných potíží se dostávají české celebrity v USA pravidelně, vyprávět by mohl třeba Jiří Macháček, kterého kvůli koncertu Mig 21, který také nebyl charitativní, do země před časem nepustili, potíže v Kanadě údajně měli i Eva s Vaškem a další umělci.

Američané černé produkce nesnášejí a často stačí jeden anonymní mail, třeba od nepřejícího spolku odvedle. Čeští šoubyznysoví dovolenkáři, kteří často fakt hrají jen za letenku a dovolenou pro rodinu, si tak možná budou muset zvyknout na to, že jedou-li do USA generovat nějaký zisk, budu ho tam také muset zdanit.