Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Jana žila s dětmi, snachou a vnukem v garáži: Teď dostala byt zadarmo!

No fuj!
Zdroj: MĚSTSKÁ POLICIE ÚSTÍ NAD LABEM
+ Další fotografie
Teprve nedávno vyšlo najevo, že sedmačtyřicetiletá Jana žila se třemi dětmi ve špinavé garáži. Matka s dětmi bydlela ve stísněném prostoru, jelikož její byt procházel rekonstrukcí. Kvůli anonymnímu udání jí potomky vzali a umístili je do Klokánku. Nyní se už i s dětmi nastěhovala do takzvaného krizového bytu, kde má veškeré vybavení zadarmo.

Případ se odehrál v Ústí nad Labem, kde v ulici Králova Výšina žila v garáži sedmačtyřicetiletá Jana se třemi dětmi. Její byt údajně procházel rekonstrukcí. Kvůli anonymnímu udání ale musela své útočiště opustit a děti skončily v Klokánku.

Dvě děti jsou její a zbývající, třetí, porodila snacha. Kromě svých dvou malých má ještě dva dospělé syny.

Nyní dostala takzvaný krizový byt o velikosti 2+1. „Mají tam vše, od nábytku po kuchyň, ledničku a pračku,“ uvedl místostarosta centrálního ústeckého obvodu Karel Karika.

Jana se cítí mnohem lépe. „Teď už to bude všechno lepší, jsme spolu. Za dětmi jsem chodila do Klokánku každý den, stýskalo se jim, hlavně dvouapůlleté dceři. Je ke mně hodně připoutaná, když jsme bydleli v garáži, ještě jsem ji kojila. Všechny své čtyři děti jsem kojila do čtyř let, je to pro ně to nejlepší,“ radovala se ze stěhování žena.

V garáži byli kromě dětí i jiní dospělí.

„Bydlela jsem zde ještě se svým kamarádem a manželkou svého čtyřiadvacetiletého syna a jejím šestiměsíčním synem. Syn pracuje jako pomocný kuchař v hotelu, ale se snachou nežije, tak jsem se o vnuka i všechny ostatní starala sama,“ přiznává.

Bydlela tam dlouhých deset měsíců. Je vyučená chovatelka skotu, ale dostihly ji dluhy. Pracovníci centrálního obvodu jí pomohli vyřídit sociální dávky.

Informace přinesl portál iDnes.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články