Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jana Maláčová si doma hýčká zajíčka: Aleš má ale vždycky poslední slovo

Jana Maláčová a Aleš Chmelař: Manželé se poznali v Belgii
Zdroj: Se svolením Jany Maláčové
+ Další 3 fotografie
Rodina

Jana Maláčová (40) oznamila svou kandidaturu na post předsedy ČSSD, který uvolnil Jan Hamáček. Pokud se Maláčová skutečně stane šéfkou socialistů, bude mít před sebou nelehký úkol - vrátit stranu na výsluní a především do Sněmovny. K tomu bude potřebovat všechny síly včetně podpory svého manžela Aleše Chmelaře (34), který se doma stará o malého synka Gustava, zatímco Maláčová dělá vysokou politiku.


Jana Maláčová se s Alešem Chmelařem seznámila v Bruselu, kde se oba věnovali práci v oblasti zahraniční politiky. Zprvu začali chodit na pracovní schůzky, postupně ale zjistili, že se vídají především kvůli tomu, že si rozumějí. "Rok jsme se scházeli, situace však poté byla komplikovaná, měli jsme partnery – vztahy na dálky. Koncovku jsem udělal já, žena naopak přišla s prvním kontaktem," zavzpomínal Chmelař v rozhovoru pro CNN Prima News.

Hlava rodiny

Větší věkový rozdíl, konkrétně šest let, pro ně nebyl žádnou překážkou. A tak přišla v roce 2015 svatba a v té samé době přišel na svět malý syn Gustav. Maláčová si ale žádnou dlouhou mateřskou nedopřála a už v roce 2018 se stala ministryní práce a sociálních věcí. Její práce vyžaduje spoustu času a domácí povinnosti tak přešly na manžela. "Ve výsledku od doby, kdy manželka dostala post ministryně, se zvyšuje moje role otce. Převzal jsem na sebe část primárního rodičovství," uvedl nedávno Chmelař.

Sám se ale také věnuje politice. Od prosince 2018 působí jako náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro řízení sekce evropské. S hlídáním syna se tak snaží střídat. "Bereme ho na pracovní schůzky, já pak do práce. Babičky máme relativně daleko," vysvětlil Chmelař, který také šéfuje domácnosti. "De facto doma šéfuji já, nijak jsme si ty role nerozdělili. Mám ale poslední slovo, protože se doma všemu více věnuji. Více i vařím," přiznal.

Oba žárlili

Říká se, že láska prochází žaludkem. To platí i v domácnosti Maláčové a Chmelaře. "Kytek dostává hodně, ty u nás nejedou. Ale večeři nebo něco na sebe, to oceňuje," řekl manžel současné místopředsedkyně ČSSD a zároveň dodává, že když udělá romantické gesto, jeho žena to "extrémně ocení".

Svou ženu si také musí patřičně hýčkat. Přece jen se Maláčová pohybuje v prostředí, kde je více mužů než žen a v práci tráví spoustu času. Logicky tak občas přijdou momenty, kdy Chmelař žárlí. "Prošli jsme si ale různými fázemi kariéry, jeden čas byla více doma ona a pak i více žárlila," svěřil se a zároveň dodal, že taková období ale vždy společně překonali. Teď, když se Maláčová nedostala do Sněmovny, na sebe budou mít manželé konečně více času.

Související články

Další články