Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jana Maláčová shodila nošení roušek: Je to ministryně smrti, tvrdí naštvaný Matěj Hollan

Jana Maláčová shodila nošení roušek: Je to ministryně smrti, tvrdí naštvaný Matěj Hollan
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (38) na ČT24 prohlásila, že není nutné nosit roušky. Naštvala tím nejen širokou veřejnost, ale i občanského aktivistu Matěje Hollana (35). Ten ji nazval ministryní smrti a její jednání si prý umí vysvětlit jedině tak, že chce, aby staří lidé zemřeli.

Zatímco ministr vnitra Jan Hamáček vyzval lidi, aby si na veřejnosti zakryli ústa a nos, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová tvrdí, že nošení roušek kvůli koronaviru aktuálně není nutné. Její tvrzení je proti doporučením vlády, a proto jím velmi rozzuřila veřejnost.

Na ČT24 Maláčová prohlásila, že v tuto chvíli ještě není ta epidemie tak rozšířená, aby přišel čas nosit roušky. Kritiku za to schytala nejen od veřejnosti, ale i od občanského aktivisty Matěje Hollana. Ten se do ní pustil na sociální síti. „Ministryně smrti a důchodové reformy koronavirem,“ napsal na její adresu.

„Všechny ty dementní metodiky, ve kterých zakazuje sociálním službám redukovat péči na tu nejnutnější a věnovat se zásobování seniorů, pochází evidentně přímo z její hlavy. Všechno to do sebe zapadá. I obecní blázen ví, že zabránit epidemii se dá leda na začátku, kdy ji ještě nemají všichni, ne ve chvíli, kdy je už všude. Normálně chce, aby ti staří lidi pochcípali, abychom ušetřili na důchodech. To nemá prostě jiný vysvětlení. Fakt ne,“ napsal Hollan.

Šije celé Česko

Hollan mimo jiné poukázal i na fakt, že Maláčová shodila nošení roušek zrovna v době, kdy je začínají nosit a šít téměř všichni. „Celá republika se kvůli totálnímu diletantismu ministerstva zdravotnictví proměnila na textilku jak za dob slavného moravského Manchestru, šijou se roušky aspoň pro ty, co pracují se seniory, ale paní ministryně zasněných úsměvů nakráčí do studia a všem vysvětlí, že jsou hysterky, nakažených je oficiálně jen tři sta, tak to je pohoda,“ dodal.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy