Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Jana Maláčová nezískala ani podporu vlastní strany: Vyšší rodičovský příspěvek nevyšel

Neuspěla
Jana Maláčová se snažila prosadit návrh, kde by vyšší rodičovský příspěvek dostaly všechny rodiny s dětmi do čtyř let. Podporu jí však nevyjádřila ani vlastní strana, a tak se vyššího rodičovského příspěvku dočká jen 80 procent rodin.

Stále ještě není rozhodnuto, jak to bude od příštího roku s rodičovským příspěvkem, který by se měl zvýšit na 300 tisíc korun pro jedno dítě a 450 tisíc korun pro vícerčata. Není však stále jisté, koho všeho se dotkne. Změna má však platit už od 1. ledna.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová prosazovala, aby byl příspěvek nejen pro děti nově narozené od roku 2020 a pro rodiče dětí, které příspěvek aktuálně pobírají na dítě do čtyř let věku, ale také pro rodiče dětí do čtyř let, kteří již svůj příspěvek dočerpali a vrátili se – třeba i z důvodů finanční tísně – do práce.

Sněmovna ale souhlas nevyjádřila. Je nakloněna spíše původní vládní verzi, podle níž by přidáno měli dostat jen rodiče novorozenců a dětí do čtyř let, kteří budou k lednu dávku ještě pobírat. Tuto verzi podporují zástupci ANO a komunisté, po dnešním jednání se k nim připojila i ČSSD. Maláčová bohužel nepřesvědčila ani vlastní stranu. ČSSD tak bude při odpoledním hlasování stát za vládní verzí, kvůli které vyšší rodičovský příspěvek získá pouze osmdesát procent rodin s dětmi do čtyř let.

Související články

Další články