Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Jána Kuciaka a jeho snoubenku nechal zastřelit podnikatel Kočner, tvrdí úřady

Zdroj: Facebook.com, profimedia.cz
+ Dalších 25 fotografií
rozhodnutí
Slovenská prokuratura uspořádala ve čtvrtek mimořádnou tiskovou konferenci, na které oznámila, že z vraždy Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) byl slovenskými úřady obviněn podnikatel Marián Kočner (55). Ten byl dlouhodobě hlavním podezřelým, objednavateli vraždy hrozí až výjimečný trest.

Marián Kočner, který už sedí kvůli jinému případu ve vazbě, dostal ve čtvrtek od policie obvinění. Vyšetřování se kvůli následujícím výslechům hlavního podezřelého a osob s případem spjatých prodlouží zhruba o půl roku. Všichni podezřelí v případu budou ve vazbě drženi nejdelší možnou dobu, tedy 25 měsíců.

V případu hrají roli ještě další 4 osoby. Alena Zsuzsová, která měla vraždu za Kočnera objednat přes podnikatele Zoltána Andruskóa, Tomáš Szabó, který měl Kuciaka a Kušnírovou usmrtit, a v neposlední řadě Miroslav Marček, který měl střelce dovézt k jeho obětem.

Právě Zoltán Andruskó, přes kterého měla být vražda objednána, policii vypověděl o tom, že ji chtěl Kočner. S policií nadále spolupracuje, stále ale zůstává jedním z obviněných.

Kočnerovi se Ján Kuciak ve svých článcích často věnoval a zdůrazňoval jeho chyby a přešlapy. Následně na podnikatele musel podat trestní oznámení, volal mu totiž, aby mu sdělil, že se na jeho rodinu zaměří a najde něco, čím je shodí. Celá záležitost nakonec dopadla tragicky, když byl Kuciak se svou snoubenkou Martinou Kušnírovou na objednávku zavražděn.

Související články

Další články