Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jana Kirschner zazpívala ikonickou Modlitbu pro Martu. Na tu píseň nemáš hlas, kritizují lidé

Zpěvačka Jana Kirschner.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 18 fotografií
Sametová revoluce

V rámci oslav výročí 17. listopadu zazněla na Národní třídě v Praze píseň Modlitba pro Martu. V roce 1989 tuto skladbu zazpívala Marta Kubišová (79) a letos se písně ujala Jana Kirschner (42). Lidé ale z její přezpívané verze vůbec nejsou nadšení, jak se ozývá z komentářů na sociálních sítích. 

Modlitba pro Martu neodmyslitelně patří k událostem spjatým s rokem 1989. Tehdy tuto píseň zazpívala na balkoně Melantrichu na Václavském náměstí Marta Kubišová.

Letos uběhlo dvaatřicet let od těchto událostí a píseň tentokrát na Národní třídě v Praze zazpívala Slovenka Jana Kirschner. Jenže lidé z její verze nejsou vůbec nadšení. „Kam se hrabe na Martu Kubišovou a vůbec, je to umělé, nevěrohodné a s vědomím nové vlády i značně deprimující,” nechala se slyšet jedna z komentujících.

Negativní komentáře

„Nikdo to nezazpívá tak jako Kubišová, nikdo, tak ať mír zůstává s touto krajinou, přátelé,” napsala další komentující. „Holka sorry, ale na tuhle píseň nemáš hlas,“ nebrala si servítky další uživatelka.

Našli se ale i tací, kterým se podání Jany Kirschnerové líbilo. Ačkoliv jich bylo o poznání méně než těch, kterým se píseň nelíbila. „To je zase samá kritika. Není to snad jedno, kdo to zazpíval? Zvlášť v dnešní době? Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ přidala svůj názor další komentující.

Související články

Další články