Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Jana Hlaváčová potřebuje soustavnou pomoc: Pečují o ni hned tři ženy

Zdroj: facebook.com
+ Další 4 fotografie
Nemocná Hlaváčová
Oblíbená česká herečka Jana Hlaváčová (81) se kvůli těžkým chorobám už dlouhé roky neukazuje na veřejnosti. Téměř nevychází ze svého domu v Modřanech a naprosto se uzavřela před okolním světem. Stará se o ni dcera Barbora Munzarová (47), ale na péči o nemocnou maminku sama nestačí. Musela vyhledat odbornou pomoc. Kdo jí pomáhá?

Hvězda Chalupářů Jarča alias Jana Hlaváčová má za sebou možná ten nejhorší rok v životě. Nejenže trpí závažným onemocněním Parkinsonovou chorobou a navíc má hluboké deprese, k tomu všemu se musela ještě vyrovnávat s ohromnou ztrátou.

V lednu jí zemřel milovaný manžel Luděk Munzar (†85), který se o ni staral do poslední chvíle, ačkoli sám měl vážné zdravotní komplikace. Po jeho odchodu se o nemocnou Hlaváčovou začala starat dcera Barbora Munzarová. Není na to ale sama.

S péčí o Janu Hlaváčovou jí pomáhají dvě pečovatelky. „Dlouho jsme hledali, než nám je osud zavál. Jsou to úžasné ženy, mají srdce na pravém místě. Pomáhaly a pomáhají nám nejen s rodiči, ale i s nemocným kocourem nebo zahradou,“ svěřila herečka.

V tom, jak moc Janu choroba limituje, však konkrétní nebyla. „Myslím si, že by všechno do jisté míry zvládala sama, ale tu péči kolem, která je nějak nastavena, bych řekla, že si tak trochu až lišácky užívá. Celý život dřela na milion procent, tak si to ale zaslouží. Já jsem strašně ráda, že jí to mohu dopřát,“ uvedla Munzarová pro Český rozhlas v pořadu Blízká setkání.

Mohlo by vás zajímat

Další články