Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Jana Bernášková pro eXtra.cz: O tom, kolik měla mužů, a o novém hasičském seriálu

Spisovatelka Jasna Bernášková se svou první knihou.
Zdroj: se souhlasem Jana Bernášková
+ Dalších 8 fotografií
rozhovor

Herečka Jana Bernášková (40) je v jednom kole. Během pandemie jí vyšla kniha s názvem Jak přežít svého manžela a už je z ní bestseller. Po nečekaném úspěchu právě vydala svou druhou knihu s názvem Coura. O úspěších, o mužích, o novém seriálu a o dovolené se rozpovídala v rozhovoru.

Knihy Jany Bernáškové

Vaše první kniha je hodně o mužích, je to tak?

Je hodně o ženském přátelství a o tom, jak se ženy baví v kolektivu. Kniha se věnuje hledání správného partnera a jedním z velkých témat této knihy je sex. Sex, o kterém se právě ženy rády baví a vyměňují si nejrůznější zkušenosti.

A to je jako skutečnost? Opravdu se ženy baví rády o sexu?

Ano a velmi rády. Chlapy to většinou dost překvapí. Ženy se neustále radí, vyměňují si zkušenosti a rády se tomuto tématu také smějí. Řešíme i detaily, ale vždy je to pro dobro našich mužů!

Vaše druhá kniha je o čem?

Je to volné pokračování hrdinů z předchozí knihy. Hlavní hrdinka pochází z hereckého prostředí a začíná zkoušet v divadle. Zamotá se do vztahů v souboru, které překlenou do nějaké intimity. Odhaluji divadelní prostředí a jiskření mezi herci. Někdy je to hodně zajímavé, co se tam může stát, na druhou stranu si myslím, že vztahy na pracovišti jsou zajímavé i jinde, nejen v divadle.

Kolik se prodalo knih a dá se na tom vydělat?

Já jsem strašný smolař, 21. 10. 2020 vyšla moje první knížka a 22. 10. 2020 se zavřely všechny obchody. Naštěstí, jak byla doba mimořádná a všechno se zastavilo, mnoho lidí začalo více číst obecně. Hodně mých veřejně známých kamarádů tu knihu rychle přečetlo a také propagovalo. Jen tak, protože se jim líbila, takže jsem vlastně měla štěstí v neštěstí. Mám z toho obrovskou radost a všem děkuji. Vydělat se na tom dá, ale opravdu se nebavíme o velkých penězích, spisovatel je v řetězci vlastně úplně poslední článek. Z knihy máte opravdu pár korun, musíte toho prodat fakt hodně, aby to za něco stálo.

Tabulka na chlapy

Prý jste někde řekla, kolik jste měla v životě chlapů…

Ono to bylo řečeno ve vtipu a některé bulvární plátky z toho udělaly zbytečnou senzaci.

Takže nevíte, kolik jich bylo, neděláte si přehledy…

No, opravdu jich bylo asi 13 a je pravda, že ženy jsou v tomhle směru disciplinovanější než muži. My si často děláme tabulky či seznamy, kolik mužů jsme měly a jací ti chlapi byli. Muži mají „zářezy“ a my ženy zase tabulky. Zatímco muži zaokrouhlují na desítky a na stovky, někdy si i rádi přidají, my ženy jsme přesnější a vedeme si pravdivé záznamy.

Nový seriál Co ste hasiči

Na co se teď momentálně těšíte nejvíc?

Ono je toho vlastně víc. Nejvíce se těším na dovolenou a pak na náš nový seriál!

Jaký seriál a kam na dovolenou?

Za měsíc bude TV Nova vysílat nový seriál Co ste hasiči, kde hraji hlavní roli s Petrem Rychlým. Jedná se o seriál, kde hraji hasičku, tak jsem zvědavá, jak se bude divákům líbit. Ještě jsem to nikomu neřekla, vy jste první! Můj manžel Rudolf Merkner k tomu ještě s jedním kolegou psal scénář a je zároveň producentem seriálu. Na dovolenou pojedeme s rodinou, tedy já, manžel, dcera a syn, na Sicílii a bereme s sebou ještě babičku, abychom mohli s manželem zažít také nějakou tu romantiku. Nejdříve pojedeme do Trapani a pak do Palerma.

Diváci si vás pamatují ze seriálu Vyprávěj a dalších, ale jaká role je vašemu srdci nejbližší?

Teď lidi asi dost překvapím, ale nejoblíbenější role je Bílá paní v dětském sitcomu České televize Mazalové. Byla to náročná práce udělat seriál pro děti, kde je humor a strašidla a tak. Seriál na ČT Déčko si může každý najít a pustit ve videoarchivu ČT, celý projekt tenkrát režíroval Biser Arichtev.

Můžeme vás někdy spatřit v divadle?

Hraji v představení s Vladimírem Kratinou a Veronikou Freimanovou, které se jmenuje Dokud nás milenky nerozdělí a hrajeme ho v divadle Palace. Dál hraji v divadle Kalich s Vaškem Koptou a Luckou Benešovou představení Dvě noci na Karlštejně. Moc se na živé publikum těším.


Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy