Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Jana Adamcová přesídlila z vlády do Sněmovny: Získala nový post!

Bývalá tisková mluvčí vlády Andreje Babiše Jana Adamcová.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Nová práce

Bývalá mluvčí vlády Andreje Babiše Jana Adamcová (50) přesídlila do Sněmovny. Jak zjistil web Aha!, od července je Adamcová asistentkou Babišova poslance Pavla Růžičky (52). Nikdo ji tam ale nedosadil, vyhlédl si ji prý sám Růžička.

„Já jsem paní Janu Adamcovou poprvé poznal, když nastoupila do funkce mluvčí vlády. Vyměnili jsme si kontakty. Když jsem dostal už letos v únoru od původní asistentky echo, že bude končit, oslovil jsem ji s nabídkou, protože jsem hledal někoho, kdo bude mít zkušenosti z mediálního prostředí a kontakty na poslance,“ prozradil poslanec Pavel Růžička pro Aha!.

Tím tak odmítl jakékoliv spekulace ohledně toho, že byla na toto místo „dosazena shora“. Sama Adamcová již zmíněnému webu napsala, že ji nikdo z ANO do této funkce neobsadil. „Nikdo z ANO do poslední chvíle netušil, že budu pro pana Růžičku pracovat,“ uvedla.

Jaký je plat asistentky?

Není jisté, kolik si Adamcová na tomto postu vydělá, ale základní plat je daný. Poslanec má na asistenta ze sněmovního rozpočtu k dispozici 50 tisíc měsíčně.

Původně chtěla jít Adamcová zpět do médií, kde předtím celý život pracovala, ovšem tam už příležitost nedostala. „Šlo jen o to, že jsem se po svém působení ve vládě nehodila do zpravodajství, v němž jsem celý svůj profesní život působila,“ upřesnila Adamcová.

Adamcová byla v letech 2019 až 2021 tiskovou mluvčí vlády Andreje Babiše. Je také bývalou manželkou režiséra Jiřího Adamce (74). Předtím, než se v roce 2006 vzali, jedenáct let se tajně scházeli, jak před časem informovala Sedmička.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy