Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Jana Adamcová o zraněném manželovi: Jiří musí rehabilitovat, aby se mohl zase hýbat, říká

+ Dalších 8 fotografií

Známý režisér Jiří Adamec řešil v posledních měsících nepříjemné následky po pádu ze schodů ve vlastním domě. Jeho manželka Jana Adamcová eXtra.cz prozradila, jak je na tom její muž zdravotně nyní. 

Čtvrt roku se sádrou

Moderátorka Jana Adamcová za sebou nemá zrovna lehké období. Posledních několik měsíců se totiž musela starat o svého manžela Jiřího Adamce, který po nešťastném pádu ze schodů během úprav domu na Hanspaulce spadl ze schodů a zůstal upoután na lůžko.

Jana tehdy pro eXtra.cz popsala, co si pádem způsobil: „Zlomil si palec na noze a zvrtnul kotník. Chtěl pomoci na zahradě, šel pro vrtačku do sklepa a přehlédl schod.” Podle manželky navíc ani nemohl moc chodit. „Musí si zvyknout na berle, než se to zahojí,” popsala dále.

Nyní po několika měsících od nehody prozradila, jaký je jeho současný zdravotní stav. "Už je to celkem v pořádku. Měl bohužel hrozně dlouho sádru, skoro 3 měsíce, takže opravdu strašně dlouho, ale na to, že mu ji sundali po tak dlouhé době, si myslím, že nechodí až tak špatně," řekla Jana Adamcová s tím, že čekala, že po čtvrt roce to s jeho chůzí bude mnohem horší.

Dlouhodobá rehabilitace

"Myslím si ale, že je tam toho víc, co je na tom těle potřeba rehabilitovat, takže bude muset podstoupit nějakou rehabilitaci, aby se znovu hýbal," dodala Jana, která se objevila na křtu knihy Praha-Dillí, život mezi dvěma světy od spisovatelky Alky Hájek.

Po nešťastném pádu musel být Jiří Adamec dokonce umístěn do domu s pečovatelskou službou. "Byl tam jenom pár dnů, zhruba necelý týden," vysvětlila Adamcová, že se jednalo o dny, kdy nemohl chodit po schodech. "Žije v bytě, kde je sám, a tam jsme se ho báli nechat. Náš rodinný dům je zase samý schod, takže tam by si nemohl dojít ani do koupelny," uvedla pravý důvod toho, proč musel strávit první dny po úrazu v pečovatelském domě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy