Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Jana Adamcová o rozvodu s Jiřím Adamcem: Naznačila důvod rozchodu

Jana Adamcová promluvila o rozvodu s Jiřím Adamcem. Proč s ním neoslavila své padesátiny?
Zdroj: se souhlasem Jany Adamcové
+ Další 4 fotografie
Rozhovor

Jana Adamcová (50) sice potvrdila, že plánovaný rozvod s Jiřím Adamcem (73) odložili, na jejich vztahu se ale nic nezměnilo. Jejich manželství rozhodně není zachráněné. Ba naopak! Bývalá sporťačka a mluvčí vlády pro eXtra.cz potvrdila, že s otcem svých dvou dětí žijí odděleně a neoslavila s ním ani své kulatiny. Kde strávila svůj narozeninový den a jaké má plány do budoucna? Narozeninová oslava

Známá televizní moderátorka Jana Adamcová oslavila významné životní jubileum. Rodačka ze slovenského Bardejova měla 2. února padesáté narozeniny, a to je v životě každého člověka jeden z významných milníků. Přesto ale jedna z bývalých tváří TV Nova neuspořádala žádnou velkou oslavu.

"Na žádné velké oslavy nejsem, nic takového neorganizuji. Mám raději setkání v menším kruhu lidí, kteří se nemusí překřikovat kvůli hlasité hudbě nebo příliš rušné hospodě. Doma už jsme si připili a v den svých narozenin odlétám s dětmi na prodloužený víkend do Barcelony. Poznávací zájezdy s nimi jsou moc fajn," řekla pro eXtra.cz oslavenkyně.

O padesátce se říká, že je časem bilancování. Jak se cítí Jana coby novopečená padesátnice?
"Já drobně bilancuji každý den. Nejhorší bilancování je večer, to pak nemohu spát. Tak jsem to nahradila čtením detektivek, po nich usínám skvěle," prozradila s úsměvem a dodala, že jejím jediným přáním k narozeninám je, aby byli všichni její blízcí zdraví. V poslední době se toho v jejím životě událo mnoho a známá zprávařka mimo jiné přiznala, že pro ni skončila jistá pracovní etapa, kterou teď bude muset nahradit jinou.

Krize v manželství

Před několika dny sice potvrdila, že plánovaný rozvod s otcem svých dětí zrušila, to ale neznamená, že manželé zase vrkají jako dvě hrdličky. Realita je totiž zcela jiná. "Žijeme odděleně. To je vše, co k tomu chci říct," sdělila nám Adamcová, která nechtěla být konkrétnější, proč se rozhodli rozvod odložit, když se k sobě nevracejí. Nabízí se samozřejmě společná péče o jejich dceru Jasmínu a syna Daniela.

"Bylo toho víc. Ale zatím to rozebírat nechci. Pokud vůbec někdy budu chtít," řekla ohledně probíhající manželské krize, ale vzápětí dodala, že za jejich rozbroji nestojí nikdo třetí.

"Možná vás to překvapí, ale já nejsem žárlivý typ," řekla Jana. "Buď s někým být chcete, anebo ne. A pokud máte důvod žárlit, pak ten vztah za moc nestojí. Je fakt, že s některými životními postoji už jsem teď poměrně rychle hotová a nemám chuť z nich slevovat."
Pracovní vytížení
Kromě práce v televizi byla Jana v posledních letech i mluvčí vlády Andreje Babiše (67). Podle jejích slov jí ohledně bývalé práce chybí jen pravidelný pracovní režim, který si teď musí vytvářet sama. "Za sebe mohu říci, že to byla výzva, že jsem se setkala se spoustou nových věcí a že jsem to dělala, jak nejlépe jsem uměla a mohla. A jsem ráda, že jsem nebyla nucena skončit dříve než s řádným funkčním obdobím vlády," poznamenala ke svému zaměstnání. Ačkoli o svém soukromí mluví nerada, prozradila, že to pro ni bylo zvláštní. "Na úřad vlády jsem přišla z mediálního světa a byla jsem zvyklá poskytovat rozhovory sama za sebe. Nebyl ale žádný velký problém odvyknout si."

Nabídku práce pro opozici by ale nepřijala. ​"A co bych tam teď dělala? V opozici si stínová vláda vystačí s těmi, kteří hnutí ANO provázeli už od samého počátku," řekla a prozradila také, že není nic, co by jí práce pro vládu České republiky vzala. "Přinesla mi novou zkušenost, jakou bych jinde nezažila, a pár nových přátel. A pokud mi nějaké přátele vzala, pak to nebyli přátelé," poznamenala k rozhodnutí, kterého prý rozhodně nelituje. Teď, když je její pracovní tempo volnější, se Jana Adamcová věnuje zejména dodělávání restů, na které během posledních tří let neměla čas.

Přesto se ale rozhodně nenudí a pořád má co na práci. Poté, co dokončila editaci knihy o Pablu Escobarovi pro český trh, jejíž verze je ve fázi posledních příprav před tiskem, se pustila do překladu knihy do slovenštiny.
I když se našlo pár posměváčků, kteří se do Jany kvůli knize pustili, ona sama se rozhodla to nevnímat. "Žádný posměch jsem nezaznamenala, nejspíš proto, že žádný takový autor mi nestál za to, abych ho sledovala nebo četla. Naopak dostala jsem neskutečné množství obdivných zpráv. Dokonce takové, že mi to připadalo až nepatřičné," prozradila Jana Adamcová. Jediné, co ji prý zasáhlo, byl mediální humbuk kolem její osoby. "Tak to ale mám odjakživa, nikdy jsem se necítila úplně pohodlně na titulních stránkách," vysvětlila vzápětí.

Vzpomínky na Novu

Svou moderátorskou kariéru začala Jana na rádiu Kiss, velmi brzy se ale objevila na obrazovkách TV Nova, kde začínala jako jedna z asistentek v pořadu Bingo. "Na Novu nemohu zapomenout nikdy, to je jasné. A že jsem odešla, to mě mrzelo strašně, ale bylo to po mém druhém porodu a vedení mi na rozdíl od situace po narození prvního dítěte bohužel neumožnilo spojit mateřské povinnosti s pracovními. Takže mi nic jiného nezbylo," vzpomíná Jana na jedno z důležitých období své kariéry.

I po odchodu z Novy ji s některými z bývalých kolegů nadále pojí přátelství. "Jsem v kontaktu s Nicol Lenertovou, spojily nás děti, když jsme byly na mateřské. Dlouhodobě také kamarádím s Karlou Mráčkovou. A často jsem potkávala Pavla Zunu, když ještě bydlel u nás v ulici. A když jsme se teď téměř všichni potkali při natáčení Silvestrovských Televizních novin, bylo to, jako by se nic nezměnilo. V tu chvíli se mi hodně zastesklo," poznamenala a zavzpomínala i na tehdejšího ředitele Novy Vladimíra Železného. "S panem Železným jsme se vzájemně nijak nevyhledávali. I pŕesto jsem si ho velice vážila jako mediálního vizionáře, jaký u nás neměl obdoby. Dokázal věci, z nichž televize Nova, a nejen ona, žije dodnes."

I přes všechny pracovní úspěchy jsou pro Janu největší radostí její děti a je na ně velice pyšná. Zejména s nimi sdílí vše, co je v jejím životě teď důležité. Jsou pro ni zároveň i největší oporou v těžkých chvílích.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy