Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Jan Tříska byl upozorňován, ať z mostu sleze! Dvakrát poslechl, pak se ale vrátil. Pohled na Vltavu ho přitahoval…

+ Dalších 17 fotografií
Muž z ochranky, který upozorňoval Jana Třísku, že na most se neleze, promluvil. Dvakrát Tříska vylezl nahoru, dvakrát dolu. Třetí pokus se mu stal osudným a zřítil se do Vltavy. V noci z neděle na pondělí český herec svým zraněním podlehl. Bylo mu 80 let.

Muž z ochranky, který s Janem Třískou komunikoval v posledních chvílích, konečně promluvil. Dvakrát českého herce upozorňoval, aby slezl dolů, protože na sochy se přece neleze. Jan Tříska naprosto svědomitě a vitálně seskočil a omluvil se. Udělal to však znovu. A nakonec třetí pokus se mu bohužel stal osudným. Rozhovor s členem ochranky přinesl Lidovky.cz.

Jeden z pracovníků ochranky promluvil a možná to byl poslední člověk, se kterým Jan Tříska komunikoval. Slavný herec byl totiž vykázán ze sousoší sv. Norberta, kde seděl. „Nechoval se nijak neobvykle. Takové věci se tam dějí pořád. Ochranka mu to vysvětlila, pan Tříska se omluvil a šel dál,“ vypráví v rozhovoru pro Lidovky.cz Roman Kotrč, jeden ze tří členů výboru spolku, pod nějž ochranka mostu spadá.

„Když se člověk v určitém věku dívá dlouho do vody, tak ho to trochu omámí. Karlův most má ještě tu vlastnost, že působí velice magneticky. Lidí, kteří mají potřebu s tím mostem komunikovat, je celá řada. A jestli jsem to dobře pochopil, i pan Tříska tam chodil meditovat. Když jsem se bavil s lidmi, co ho znají, tak to opravdu žádná sebevražda nebyla. Spíš se mi zdá, že se malinko přecenil,“ pokračoval v rozhovoru Roman Kotrč.

Jan Tříska dokonce před cestou na Karlův most komunikoval se zaměstnanci hotelu. Podle informací Blesku byl v dobré náladě. „Šprýmoval s pikolíkem, říkal, že má chuť na skvělý oběd a ať mu poradíme, kde tu dobře vaří, a že to musí dopředu prozkoumat, protože mu ve středu přiletí manželka, která miluje také dobré jídlo,“ zjistil Blesk z hotelu.

Související články

Další články