Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Jan Šťastný: Ve Slunečné hraje zpustlého staříka, v reálu je ženatý s o 20 let mladší kráskou

Jan Šťastný ve Slunečné.
Zdroj: TV Prima/ profimedie.cz
+ Dalších 5 fotografií
role
V seriálu Slunečná herce Jana Šťastného (54) pozná málokdo. Prozrazuje ho jen jeho charismatický a nezaměnitelný hlas. Kostymérky se na herci pěkně vyřádily a kdo by si myslel, že z toho byl Šťastný nešťastný, spletl by se. Hodně si v podivínském a zašlém profesorovi libuje a ve štábu mu dokonce vymysleli přezdívku – nikdo mu neřekne jinak než „pan Huml“, kterého v legendárním seriálu Chalupáři ztvárnil Jiří Sovák. Ve skutečnosti je tento vitální herec ženatý s o 20 mladší krásnou herečkou.

Jaromír Kohout je hodně nešťastná existence. „Je to zpustlý alkoholik, původně vysokoškolský profesor, který zažil velkou tragédii a rezignoval na život,“ popsal svůj seriálový úděl herec Jan Šťastný, který si hned při prvním přečtení scénáře začal lámat hlavu.

Protéza

„Jakmile jsem se dozvěděl, že budu hrát s protézou, byl jsem velmi zvědav, jak to kostyméři a v rekvizitárně vyřeší. Nakonec se to udělalo velmi kulantně. Když chodím, tak to není vidět, takže nikdo neví, jestli mám protézu, nebo ne,“ prozrazuje seriálový profesor, který o nohu přišel kvůli autonehodě.

„Protože musím kulhat, tak jsem si nechal zvýšit podrážku na botě, aby tělo správně pracovalo, nemusel jsem se na to příliš soustředit a mohl se víc věnovat textu a hraní. Tím jsem si to ulehčil,“ přiznal Jan Šťastný a prozradil, že i takový podivín, jako je Kohout, bude mít v životě nakonec kousek štěstí.

V maskérně mohli přidat

„Podrobně nevím, kam osud profesora zavane, možná k Róze, ale jak to přesně dopadne, netuším. Myslím si ale, že to jsou dva lidi na okraji společnosti, kteří se hledali, až se našli,“ usmívá se potutelně pod nalepenými vousy.

„Miluju na herectví to, že za pomoci maskérů můžete dosáhnout naprosté změny, a to se tady povedlo. Jsem rád, že jsem k nepoznání. Říkal jsem, že klidně v maskérně můžou přidat víc. Zkrátka Kohout po té autonehodě zamrzl v čase, má licousy z osmdesátých let – a proč ne? Pro mne je pak hraní daleko zábavnější, maska tomu hodně pomáhá,“ vysvětlil herec, který se v seriálu těší velké oblibě u diváků.

Mladá manželka

Jan Šťastný začal před deseti lety chodit s o dvacet let mladší herečkou a režisérkou Barborou Petrovou (34), kterou si po roce vztahu vzal. Pro okolí byl jejich vztah šokující, doteď je však herec s mladší manželkou velmi šťastný. V roce 2011 se jim narodil syn Ondřej, s předchozí manželkou Lenkou má syna Jana.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy