Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jan Saudek ve zdraví překročil 85: Hodně pil, měl stovky milenek a čekal dítě s vlastní dcerou

Jan Saudek při převzetí státního vyznamenání.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
VÝROČÍ
Jiní už v jeho věku sypou ptáčkům, fotograf Jan Saudek ale stále pracuje, pije jak zamlada a i když je ženatý, nevyhýbá se pravidelným návštěvám milenek. Co možná nejdrsnějšího provedl životní skandalista a umělec uznávaný všude po světě? A jak oslaví 85 let?

Labužník

Všichni asi vědí, jaký je, co se sexu týče, Jan Saudek je nezmar. Nestydí se za to, že miluje dámskou společnost, partnerky měl od nevychrtlejší až po tu s 220 kilogramy, výjimečně nevynechal ani muže.

Asi nejkontroverznější jeho láska byla ale jeho vlastní dcera Karolína. Bylo to začátkem osmdesátek, incest je tedy dávno promlčený.

Incest

„Čekali jsme spolu dokonce dítě! Dcera šla na potrat. Přítel lékař mi řekl, že dítě by bylo úplně v pořádku. Já jsem Karolínu velice miloval. Ona mě ne. Když ženská miluje, tak to dítě chce za každou cenu udržet," prohlásil před deseti lety. Pro dceru byl čtyřletý vztah s ním (v té době už měla sama syna Honzu) velmi traumatizující a dostala se i do spárů drog.

Zákaz oslav

Jan Saudek slaví 85. narozeniny ve středu 13. května, i když vlastně ne tak úplně.

„Nechystáme vůbec nic, Jan totiž nemá rád žádné oslavy. Říká, že každý den má narozeniny, takže nemusí čekat na jeden den v roce,“ řekla eXtra.cz jeho manželka Pavlína Saudková, sám Mistr se po telefonu nerad baví.

Recept na dlouhověkost?

Je vlastně paradoxní, že přes jeho životní styl, kdy velmi náruživě pije alkohol už desítky let, je ještě stále čipera a nemá za sebou řadu zdravotních problémů. Je to naopak: je zdravý jak rybička.

„Podle něj stačí pít kvalitní věci, prý to pak člověka drží ve formě. Podle mě je Jan zkrátka zázrak přírody. Do vínku dostal, aby tu mohl být dlouho a být v plné síle. Tvrdí, že se hlavně nesmí přestat pracovat. To by se už nikdy znovu nezačalo,“ myslí si Saudková.

8. dítě nebude?

Mají spolu tři děti, žádné přírůstky do rodiny už nechystají. „Už máme jedno navíc, s kterým se úplně nepočítalo Když přijde další, bude vítáno. Když nepřijde, tak děkujeme tomu nahoře nebo osudu za zdravé děti.“

A jak Saudek překonal koronavirus?

„Často chodí na svoje procházky, jinak je zavřený v ateliéru, kde pracuje. Pro něj se v této době nic nezměnilo, kromě toho, že jsme všichni doma,“ dodala.

Tak hodně štěstí, Mistře!

Co jste o Janu Saudkovi možná nevěděli

  • Někteří čtenáři časopisů ho mají možná trochu za chlípníka, který rád pije alkohol a oblažuje milenky, klidně v domech svých dam, nicméně pravda je taková, že ať se to někomu líbí nebo ne, jde především o světově uznávaného fotografa s nezaměnitelným rukopisem (jeho oprýskaná zeď na fotografiích je už slavná), který ovlivnil nejen českou fotografii.
  • Je nositelem francouzského Řádu čestné legie, od Miloše Zemana dostal Medaili za zásluhy, získal i vyznamenání Artis Bohemiae Amicis od ministra kultury.
  • Oficiálně má sedm dětí. Skutečný počet ale s ohledem na svou pohlavní aktivitu během celého dospělého života neví.
  • S Pavlínou Saudkovou žije patnáct let, brali se před šesti roky Předtím chodil se Sárou, která nyní žije s jeho synem Samuelem (mají čtyři potomky). Dvojice se s fotografem soudila o jeho negativy, Jan Saudek nakonec vyhrál.
  • O Janu Saudkovi byl natočen film Fotograf, v němž ho skvěle ztvárnil Karel Roden
  • Saudek vůbec nezahálí. V pátek mu začíná výstava v Malostranské besedě v Praze, kde bude do konce června, pak bude další v Táboře. Ve středu byla zveřejněna kampaň Naše planeta Asociace společenské neodpovědnosti ohledně klimatických změn, kterou Jan fotil. Do toho vyšla kniha s rozhovorem s Janem od Karola Lovaše.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy