Jan Rosák se narodil 24. srpna 1947 v Ivanovicích na Hané. S kariérou moderátora začal v roce 1971 v Českos­lovenském rozhlase, v roce 1976 přešel do Československé televize.

Ať chce nebo nechce, diváci ho mají spojeného zejména s moderováním soutěže Videostop, který Československá televize vysílala od roku 1985. Zde mu výborně nahrával a sekundoval Karel Čáslavský.

Dnes Rosák žije v Mníšku pod Brdy a nemůže si stěžovat na to, že by o něj fanynky neměly zájem. Dříve ale prý byl outsiderem a dívky nezajímal. „Dívky mě nechtěly, takže jsem u nich žádné velké úspěchy neslavil. Býval jsem hodně nesmělý. Spíš jsem pořád běhal na hřišti za míčem nebo hrál studentské divadlo,“ zavzpomínal Rosák pro deník Aha!

Z toho, že má krku už 70 let žádnou radost nemá. Ale snaží se brát život pořád hodně s humorem. „Pochopitelně nejsem úplně přešťastný, že je to tak velká číslovka. Na druhou stranu jsem rád, že jsem se v relativně slušném stavu takového věku dožil. Já dneska dělám takové věci, které můj táta nedělal, když mu bylo sedmdesát, možná ani padesát. Hraju tenis, hraju golf, běhám, a hlavně pořád velice aktivně pracuju. Věk je opravdu jen číslo,“ uvedl Rosák pro super.cz.

Tak Honzovi přejeme, ať dál baví hlavně ženské publikum, které je z něj na větvi. Jan Rosák prostě stárnout umí!