Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Jan Přeučil: Promluvil o seznámení s první Popelkou a synovi Zdeňku Rohlíčkovi

Jan Přeučil s manželkou Evou Hruškovou.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
zpověď

Herec, rétor a také kantor Jan Přeučil oslavil své 85. narozeniny po boku své rodiny a přátel, během slavnostní premiéry filmového dokumentu Jan Přeučil - Vzpomínám si... Pro redakci eXtra.cz prozradil, co je receptem jeho neutuchající energie, na jaký narozeninový dárek se skutečně těšil, a také se svěřil s detaily seznámení se svou milovanou ženou Evou Hruškovou (69).

Jan Přeučil vyrazil v den svých 85. narozenin po boku své ženy herečky Evy Hruškové na premiéru filmového dokumentu, který mapuje jeho život. Do pražského kina Lucerna přišel ve skvělé náladě a samozřejmě jako již tradičně i s elegantním kloboukem na hlavě.

"Mám se skvěle, dorazil jsem se svou milovanou Evičkou. Je tady také moje rodina, přátelé a vše se nese v milé a příjemné atmosféře. Když se tak rozhlížím, jsem překvapený, kolik je tady kamarádů, kolegů, a všichni se usmívají a to je podstatné. Úsměv je velmi důležitý, nejen pro tuhle událost, ale zejména pro život," svěřil se Jan Přeučil pro eXtra.cz.

Láska kvete i v pozdějším věku

Mistr krásné češtiny oslavil již své 85. narozeniny, ale do důchodu se zatím nechystá, naopak je na rozdíl od mnoha svých vrstevníků stále velmi aktivní. Podle Jana Přeučila za jeho energií stojí právě i jeho milovaná žena, herečka Eva Hrušková, kterou poznal po smrti své první manželky Štěpánky Haničincové.

"Mám to štěstí mít po svém boku takovou krásnou a půvabnou dámu, jako je moje milovaná Evička. Vyznáváme motto: umění života spočívá v tom, uvědomovat si krásu všedního dne. Podle toho se řídíme a to je velice podstatné."

Detaily seznámení s Evou Hruškovou

Během vyprávění o životě se také svěřil, jak se před více než dvaceti lety dal s první československou černobílou Popelkou dohromady.

"Zakoukali jsme se do sebe při pohádkách na první, ale i druhý pohled, něco mezi tím. Seznámili jsme se před dvaceti lety, když jsme začali zkoušet pohádku Šípková Růženka, která se připravovala pro děti," svěřil se se slovy, že herecké veslo nyní přebírá jeho nevlastní syn Zdeněk. "Máme divadlo, ve kterém se hraje nejen pro děti. Teď tu hereckou úlohu a veslo přebírá můj syn Zdeněk Rohlíček."

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy