Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Jan Potměšil slaví 54. narozeniny: Podívejte se, jak se změnila místa z Bony a klid

Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 27 fotografií
všechno nejlepší
Za pouhý rok se mu dvakrát změnil život. Jan Potměšil (54) zazářil v kultovním filmu o vekslácích Bony a klid a znalo ho celé Československo. Těsně po sametové revoluci přišel další, tentokrát tragický zvrat. Oblíbený herec měl autonehodu a zůstal odkázaný na invalidní vozíček. Dnes slaví narozeniny.

Psal se rok 1988, když se celé Československo tajně dívalo na dnes již kultovní snímek o vekslování Bony a klid. Jeho hlavní hvězdou byl tehdy teprve dvaadvacetiletý Jan Potměšil, který dnes slaví 54. narozeniny.

Stěží ho mohlo napadnout, jaké neštěstí se mu o rok později přihodí. Potměšil během sametové revoluce promoval na DAMU a hned se uchytil v pražském Divadle na Vinohradech. Týden po těchto úspěších, a sice 8. prosince 1989, se vracel z Ostravy. Unavený herec na zadním sedadle usnul, oči se bohužel zavřely i řidiči. Auto skončilo ve svodidlech, od nichž se odrazilo a zřítilo se ze svahu!

Hýbat mohl jenom očima

Potměšil se po osudné nehodě už nikdy nepostavil na nohy. „Když mě našli, ležel jsem pod autem, které mě přimáčklo,“ řekl webu naseostrava.cz herec, který při tragédii málem přišel o život. „Měl jsem vážné zranění hlavy a šance na přežití prý nebyly moc velké. Lékaři se starali o poranění hlavy, měl jsem však i otok u páteře, který se zvětšoval a způsobil, že nechodím. Z kómatu jsem se probral až v únoru a mohl jsem hýbat jen očima,“ dodal představitel Martina Holce z příběhu o vekslácích.

Herec je i po letech především rád, že bouračku přežil a bere život takový, jaký je. Stále je plný elánu a na divadelních prknech jako doma. Je šťastně ženatý a má syna Honzu.

V galerii se podívejte, jak se za více než 30 let změnila místa z Bony a klid!

Související články

Další články