Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Janu Potměšilovi šlo o život. Odhalil vážné zdravotní problémy i ztrátu paměti, skončil na přístrojích

Jan Potměšil o svém zdravotním stavu
Zdroj: extra.cz/Tomáš Martínek
Předchozí Další
+ Dalších 23 fotografií
Zdraví

Jan Potměšil (58) se objevil na křtu knihy Sudičky od Markéty Harasimové, kde sršel skvělou náladou a vypadal podstatně lépe než v minulých týdnech, kde se objevil na několika pohřbech svých zesnulých kolegů. Herec, který je od roku 1989 upoután na invalidní vozík a v poslední době vypadal velmi pohuble, redakci eXtra.cz odhalil, jak se mu aktuálně daří především po zdravotní stránce. Není totiž tajemstvím, že ho v oblasti zdraví trápí vleklé problémy. 

Herec Jan Potměšil se před nedávnem přišel naposledy rozloučit se zesnulým kolegou, hercem a režisérem Janem Kačerem (†87). Na smutečním obřadu si na něm nešlo nevšimnout, že v poslední době vypadá velmi pohuble a doslova se ztrácí před očima. Kvůli této skutečnosti vznikaly různé spekulace o jeho zdravotním stavu, čehož si všiml i samotný umělec.

Před nedávnem divadelní a filmový herec zavítal na křest knihy své kamarádky Markéty Harasimové, kde všechny své fanoušky trochu uklidnil. Konečně se mu vrátila jiskra i nějaké to kilo navíc. "Teď se mi daří lépe než před časem, ale bohužel nastaly okolnosti, které člověk těžko odhadne dopředu," svěřil se redakci eXtra.cz Jan Potměšil.

Problémy se srdcem i žlučníkem

"Do nemocnice jsem se dostal v březnu roku 2022. Situace nebyla moc dobrá, ale postupně se začala lepšit, a když už jsem si myslel, že by konečně mohlo dojít k nějaké změně, tak se opět něco přihodilo," řekl Potměšil, který byl koncem loňského roku hospitalizován v IKEM, kde kvůli srdečním problémům strávil skoro tři týdny. "Asi čtrnáct dní si vůbec nepamatuji, byl jsem na přístrojích, ale naštěstí to dobře dopadlo," odhalil umělec s tím, že ho postihly problémy nejen se srdcem, ale i se žlučníkem, kvůli němuž musí držet přísnou dietu.

Když už byl konečně propuštěn do domácího léčení, musel v podstatě jen ležet na lůžku. "Byl jsem smutný až mrzutý, protože jsem od malička akční," posteskl si. Navíc ho podle jeho slov kvůli omezenému pohybu postihla taková slabost, kvůli níž nebyl schopný ani sám nastoupit do auta či vlézt do vany. V současné chvíli ale už konečně nabral sílu a může fungovat samostatně.

Operaci žlučníku se brání

Na závěr rozhovoru Jan Potměšil také objasnil, proč se brání operaci žlučníku navzdory tomu, že mu to lékař doporučil. "Já jsem nad tím přemýšlel a řekl jsem si, že dva roky jsem teď ležel jen po nemocnicích. A když už jsem se teď konečně naučil normálnímu fungování, že vlezu do auta a do vany, tak to nechci opět komplikovat. To bych si vše zase prodloužil o rok a rád bych všechno dohojil," uvedl Jan Potměšil, který rád vyrazí do společnosti, ale většinu času musí doma ležet a odpočívat.

Video: Podívejte se také na rozhovor s Ilonou Csákovou z akce Anděl mezi zdravotníky

"Když se posadím, tak to oblastem, které se hojí, škodí, takže musím primárně ležet, a to hlavně na břiše. Ale dostal jsem od lékařů zprávu, že dělám pokroky," dodal Potměšil s tím, že musí být trpělivý, ale do budoucna by se znovu rád vrátil na divadelní prkna. Momentálně mu to sice není umožněno, ale doufá, že už brzy dostane od doktorů povolení.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy