Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jan Plouhar o koronavirových opatřeních: Roušku nosím, nechci být černá ovce, říká hvězda Slunečné

Jan Plouhar o koronavirových opatřeních: Roušku nosím, nechci být černá ovce, říká hvězda Slunečné
Zdroj: TV Prima
+ Dalších 6 fotografií
Rozhovor
Představitel Štěpána Vacka z oblíbeného seriálu Slunečná, Jan Plouhar (38) nebere koronavirus ani vážně, ani na lehkou váhu. Zeptali jsme se ho, jak celou situaci vidí, jak ji snáší a jak u něj doma probíhala karanténa. Redakci eXtra také prozradil, že mu nákaza narušila mnoho plánů, včetně svatební cesty.

Co vy a koronavirus, jak vnímáte celou tuhle situaci?

Tak teď sleduju, co pan plukovník (Roman Prymula, pozn. red.) nařídí a nenařídí, sleduju to každou chvíli, protože se mě to samozřejmě týká v rámci divadla a podobných věcí. Jestli budeme hrát, nebudeme hrát... Je to samozřejmě složitý, protože lidem se nechce do divadla a já se jim nedivím. Akorát si myslím, že se kolem toho vytváří zbytečně moc velké haló a vyvolává se zbytečná hysterie a strach. A myslím si, že ten strach zabíjí mnohem víc, protože když je člověk ve stresu, tak má ten organismus oslabenej a pak chytne kdejakou rýmu a už má hned koronu. Když je člověk vyrovnanej a bere věci s humorem a optimisticky, tak má daleko větší imunitu než člověk, kterej je vystrašenej a bojí se každého dotyku a všechny lidi obchází.

Co říkáte na vládní opatření a novinky na ministerstvu zdravotnictví?

Do této chvíle se to každý den, ne-li každou hodinu, všechno měnilo, takže člověk to vlastně může sledovat a nějak na to reagovat a nebo den vynechá, jde na chvilku na houby a pak už se v tom neorientuje. Některá nařízení jsou tak zmatečná a "odvolávám, co jsem odvolal", jeden říká to, druhý to... S tím člověk teď nic nenadělá. Samozřejmě si roušku do metra vezmu, nechci bejt za nějakou černou ovci, nejsem nějakej popírač. Nemám s tím úplně problém si to na tu držku dát (smích), ale nevidím v tom nějaký extra přínos ve zdraví spoluobčanů.

Zvládali jste na jaře s manželkou karanténu dobře?

První měsíc jsme opravdu dodržovali, v garsonce v Praze sami dva, co tři dny jsme si chodili nakoupit v roušce. I po cestě, i když jsme potkali dohromady jen dva lidi, tak jsme striktně dodržovali veškerý nařízení, byli jsme opravdu zodpovědní. No ale pak už jsme nějak jeli i do přírody, i se potkali s lidmi v užším kruhu, takže to nebylo, že bychom se potkali ve dvaceti lidech někde u ohně. Ten první měsíc jsme se opravdu snažili dodržovat. A jestli se ptáte, jestli to nějak ohrozilo náš vztah, tak to vůbec ne, naopak, si myslím. My jsme to úplně přešli, úplně zlatě.

Honza Plouhar, kterého můžete znát ze seriálu Slunečná, nám prozradil, že se doteď neuskutečnila svatební cesta, přičemž se svou manželkou je už více jak rok. Kromě toho přišel také o divadelní představení na festivalu.

Narušilo vám to nějaké plány? Třeba dovolenou?

Tak to asi jako všem. My jsme třeba nebyli na žádné svatební cestě, měli jsme jet v létě... A jinak potom, když se to začalo rozvolňovat a začalo se pracovat normálně, chtěli všichni dohánět, co se na jaře nestihlo. A všichni se to horkotěžko snažili dohnat, takže pak ten nástup do té práce byl takovej rychlej a chaotickej a bylo toho najednou hrozně moc. Ale to se samozřejmě není čemu divit.

A co nějaká divadelní představení nebo projekty?

My jsme museli bohužel zrušit skoro celej festival, co máme tady v Ústí nad Labem, protože jsme měli nějaký pozitivní lidi v divadle a pak se čekalo, jestli jsme negativní, nebo ne a jestli jdeme do karantény. Někdo musel, někdo nemusel, ale všechno to hlídala hygiena. Takže na festivalu, který pořádáme asi 6 let, jsme odehráli jen jedno představení ze šesti, to bylo jediný, co se zrušilo. Teď samozřejmě nová sezóna, všichni čekáme, zkoušíme, ale všechno je tak nejistý, že nevíme. Premiéra je naplánovaná, ale jestli bude, to nikdo netuší.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy