Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jan Pirk si trvá na svém: Ať se zdraví lidé nakazí koronavirem. Miliony seniorů se bojí smrti

Jan Pirk si trvá na svém: Ať se zdraví lidé nakazí koronavirem. Miliony seniorů se bojí smrti
Zdroj: Profimedia.cz
koronavirus
Kardiochirurg Jan Pirk (72) trvá na tom, že zdraví lidé by se měli nakazit koronavirem. Když projde společnost plošnou imunizací, ochrání to ty nejohroženější, řekl v rozhovoru s DVTV. Je podle něj problém, že dva miliony seniorů sedí doma a jsou vyděšení. Sám se infikoval na horách v Rakousku a nemoc covid-19 už prodělal.

Pirk po prodělání nemoci covid-19 mírnil slova o chřipečce a uvedl, že by koronavirus už nezlehčoval. Nadále ale trvá na tom, že je nutné, aby se zdraví lidé nakazili a společnost prošla plošnou imunizací.

"Já nejsem popírač. Ten virus tady je. Nepopírám virus, ale ten význam a paniku, kterou to způsobilo," řekl známý kardiochirurg v DVTV. Koronavirus však stále přirovnává ke chřipce. "Žádnou chřipku není vhodné brát na lehkou váhu," prohlásil.

Promoření

"Nerozumím tomu, proč zavíráme seniory doma. Všichni by měli odjet na chatu, protože tam budou ve zdravém prostředí, budou se pohybovat a budou mít fyzickou aktivitu. Když senior začne být inaktivní, bude sedět u televize, sledovat zprávy a bude ve stresu. A stres je velice špatný stav. Nezvládnutý stres může až za 75 procent fyzických nemocí," varoval Pirk.

Podle svých slov během onemocnění pociťoval značnou únavu, ale teplota mu vyskočila pouze jednou. Přesvědčení, že "promoření" společnosti je dobrý nápad, ho ani po zotavení neopustilo.

"Zdravá část společnosti by měla projít plošnou imunizací, abychom ochránili ty ohrožené," uvedl.

Související články

Další články