Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Jan Koller vzpomíná na skandální večírek s prostitutkami: Manželky volaly nám všem

+ Další 3 fotografie

Málokdo věřil, že na to má, přesto se mu podařilo dostat až na vrchol. Cesta to ale rozhodně nebyla jednoduchá. Jan Koller v dokumentu Petra Větrovského s podtitulem Příběh obyčejného kluka promluvil nejen o šikaně, kterou prožil ve fotbalové Spartě, ale také o chvílích, kdy mu šlo doslova o život. Ve studiu eXtra hosta zavzpomínal dokonce i na největší skandál českého národního týmu, kdy si pětice fotbalistů měla na pokoj pozvat společnice. 

Jan Koller - Příběh obyčejného kluka. Tak režisér Petr Větrovský nazval dokument, který poslední roky natáčel o jednom z nejslavnějších českých fotbalistů. A ten rozhodně neměl na růžích ustláno. Začátek své kariéry doslova protrpěl. A navíc o tom dodnes mlčel.

Šikana na Spartě

“Já byl spíš uzavřenější typ člověka a dával jsem rozhovory, jenom které se týkaly daného zápasu, mistrovství. Do soukromí jsem si lidi nepouštěl. Teď se to na stará kolena změnilo,” přiznal ve studiu eXtra hosta Koller s tím, že nejdůležitější bylo načasování, kdy za ním Petr Větrovský přišel s nabídkou.

A nejen v dokumentu, ale i v našem studiu odhalil pozadí drsného zacházení v pražské Spartě. “Ze začátku to bylo v pohodě, pak mě trenér Jozef Jarabinský začal stavět místo Horsta Siegla, to se ale nelíbilo nejen jemu, ale ani jeho parťákům. To byla ta parta kolem něj - Petr Kouba, Jiří Novotný, Martin Frýdek, Lumír Mistr. Tam jsem začal poprvé pociťovat, že nejsem vítán. Pak to vyvrcholilo tím, že jsem rozmlátil dveře. Horst mezitím odešel jinam, ale i tak jsem to měl těžké. Přidali se k tomu i fanoušci, kteří na mě pískali. Horst pro ně byla modla a najednou tam kopal vesničan ze Lhoty,” vzpomínal u nás ve studiu Koller, pro kterého bylo vysvobozením, když ho nakonec ze Sparty prodali do Lokerenu.

Hrozil konec kariéry

Prý už ale byl připravený, že jeho kariéra skončí dřív, než začala. “Byl jsem dokonce připravený, že se vrátím do pracovního procesu. Kdybych nešel do Lokerenu, tak bych ale asi šel do Českých Budějovic,” vzpomíná Koller, kterého jsme se zeptali i na památnou oslavu narozenin Tomáše Ujfalušiho během srazu národního mužstva v hotelu Praha. On měl štěstí, že se oslavy, na které měly podle tehdy vycházejícího deníku Šíp být i lehké dívky, nezúčastnil.

Skandální párty v hotelu Praha

“Samozřejmě jsem byl rád, že jsem tam nebyl,” smál se ve studiu eXtra hosta při vzpomínce na památný večírek Koller. Pak mu zamrzl úsměv. A to při otázce, jak moc tato aféra zasáhla národní tým.

“To zasáhlo hodně. Tenkrát byl ten zápas hrozný. Horko těžko jsme ten Kypr doma porazili jedna nula. Za normální pohody bychom jim dali pět šest gólů. Ještě to bylo po prohraném zápase s Německem. Bylo těžké tu krizi překonat. Ti kluci, kteří byli tenkrát na těch fotografiích vidět, to měli doma těžké, tak na ty to dolehlo,” vzpomínal Koller s tím, že nakonec ale německý mančaft porazili na jejich vlastním stadionu tři nula a na šampionát postoupili z prvního místa. Zatímco krize v týmu byla zažehnaná, doma to tak snadné nebylo.

Reakce manželek

“Manželky volaly nám všem. Vím, že měli problém i kluci, kteří v tom národním týmu už deset let nebyli. Manželky jim říkaly, že to muselo být i za jejich éry. Dolehlo to na všechny,” popsal exfotbalista. Kauza nakonec skončila výměnou hotelu.

“My jsme tenkrát v hotelu Praha skončili. Už jsme tam nebyli. Šli jsme do jiného hotelu. Ten hotel byl velký a bylo těžké to uhlídat. Byl uzavřenější,” vysvětlil Koller, z jehož slov se mohlo zdát, že šli do soukromí, aby na ně nebylo tolik vidět. “Takové věci pak už nikdy nebyly,” dovysvětlil exfotbalista. Na celý rozhovor s ním se podívejte ve videu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy