Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Jan Koller o svém mládí: Život jsem si prožil a propil, až pak jsem hrál fotbal

Jan Koller se před fotbalovou kariérou živil například tříděním mincí v bance.
Zdroj: Se svolením TV Prima
+ Další fotografie
Fotbal

Legendární fotbalový útočník Jan Koller měl v minulosti problémy s alkoholem. Bývalý reprezentant to přiznal v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, ve kterém se rozpovídal mimo jiné i o začátku své vydařené kariéry. Původně to totiž vůbec nevypadalo, že by z Kollera měl vyrůst historicky nejlepší střelec české reprezentace.

Jan Koller v dresu české reprezentace nastřílel rekordních 55 gólů, což dodnes nikdo nepřekonal. Zářnou kariéru by nyní legendárnímu útočníkovi ale nikdo nepředpovídal, první ligu totiž dříve pil, než hrál. "Nejdřív jsem si život prožil a propil, a až pak jsem začal hrát profesionální fotbal. Většina kolegů to má naopak," přiznal Honzovi Dědkovi Koller.

Profesionálnímu fotbalu se začal věnovat až v dospělosti, předtím si prošel běžnými pracemi. "Ani na vojně mě nechtěli na fotbal. Strávil jsem rok a půl v kuchyni, škrábal jsem brambory, vytíral podlahy. Práce všeho druhu. Hrál jsem jen pro radost, když mě pustili," popsal v pořadu 7 pádů Honzy Dědka své začátky s fotbalem někdejší reprezentant.

Po revoluci se živil tříděním mincí ve skladu jedné z bank. "Prošla mi už tenkrát rukama spousta milionů. V té době jsem hrál v Milevsku čtvrtou ligu. A když jsem v Praze třídil mince, dostal jsem šanci v B-týmu Sparty a dostal jsem první smlouvu. Bral jsem teda míň peněz než v té bance za třídění mincí. Ale byl to splněný sen a pomalu jsem naskočil do profesionálního fotbalu," zavzpomínal Koller.

Na hotelu byl a nebyl

V populárním pořadu také vzpomněl na proslulou party reprezentantů s prostitutkami na hotelovém pokoji číslo 433. "Ten hotel už je zbouraný, tam zůstaly všechny vzpomínky. Já tam byl a nebyl. Opustil jsem po zápase nedovoleně hotel, prohráli jsme, tak jsem nechtěl být na hotelu, a tak jsem jel ke kamarádovi na pivko. Takže jsem se tomu vyhnul. Ale já bych tam nebyl ani tak," dušoval se bývalý český reprezentant, který drží rekord v počtu vstřelených gólů.

"Ano, 55 gólů v reprezentaci je zatím rekord. Ale já jsem měl štěstí na spoluhráče, kteří mě zásobovali přihrávkami. To bylo snadnější, než to mají útočníci dneska. Mají to těžší, než jsme to měli my,“ tvrdí Koller. Jeho nástupce Patrik Schick tak v reprezentaci bude mít co dělat, aby "Dina" překonal.


Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy