Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Jan Kačer na pohřbu Niny Divíškové: Dojal a splnil své lásce poslední přání

Poslední rozloučení s herečkou Ninou Divíškovou.
Zdroj: foto Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií

Jan Kačer (84) se rozloučil se zesnulou manželkou Ninou Divíškovou (†84), se kterou strávil celý život. Na cestu do hereckého nebe jí splnil poslední přání a dojal smuteční hosty krásnou vzpomínkou.

Poslední rozloučení s oblíbenou herečkou Ninou Divíškovou, manželkou herce a režiséra Jana Kačera, proběhlo v kostelíku ve Slivenci, kam přišli dát poslední sbohem i její kolegové a kamarádi.

Malý kostel se zcela zaplnil smutečními hosty. Mezi truchlícími neechyběli Klára Cibulková, Michal Dlouhý, Martin Myšička, či Jan Hrušínský, který měl den před zádušní mší Niny Divíškové smuteční řeč na pohřbu Libuše Šafránkové.

Jan Kačer, který se v pátek rozloučil s Libuškou, musel hned v sobotu dát sbohem ženě, se kterou strávil přes 60 let... "Byli jsme spolu skoro 70 let a nestačili si všechno říct, tak bych to chtěl na poslední chvíli ještě stihnout. Bylo to mezi náma těžký, pracovali jsme v cizině, dělali jsme filmy, pozdě se vraceli domů, neustále se shledávali a loučili, pořád nám bylo smutno, a tak jsme seděli u telefonu," vyprávěl zdrcený Jan Kačer.

"Jednou mě dokonce strčili na dva roky na vojnu. Ta představa, že s tebou každej den nebudu, byla příšerná. V den mých narozenin jsem utekl, našel telefon a volal do nemocnice, ‚Představ si to, co se mi stalo, Nino, jsem na vojně, musím cvičit, padat na zadek, já to nevydržím, je to hrůza, já to tady bez tebe nesnesu! Tak něco řekni!‘ A ona na to: ‚Víš, já totiž rodím, Jeníku, tak se tam nezdržuj‘,“dojal vzpomínkou.

„Tys měla vždycky u nás hlavní slovo,“ usmál se a dodal, že posledním přáním jeho ženy bylo, aby jí na pohřbu zazpívala Ave Maria jejich dcera Adéla. Přání jí bylo splněno a to už jen málokdo ze smutečních hostí dokázal zadržet slzy.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy