Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jan Hrušínský slaví půlkulatiny: Od prince ke králi se dostal až za 36 let

Jan Hrušínský slaví půlkulatiny: Od prince ke králi se dostal až za 36 let
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 18 fotografií
Výročí
Český herec Jan Hrušínský slaví krásných 65 let. Ve stopách otce Rudolfa Hrušínského (†73) začal kráčet už v raném věku, takže bylo jasné, že talent zdědil po něm. Od role prince se dopracoval až ke králi, trvalo to však několik desítek let. Čekání se však vyplatilo a krále si zahrál i po boku vynikající herečky Jiřiny Bohdalové (89). Jak se Honza Hrušínský v průběhu let změnil?

Jan Hrušínský je jedním ze synů legendárního českého herce Rudolfa Hrušínského, Janovým bratrem je Rudolf Hrušínský mladší-mladsi. Na jevišti se Jan objevil už v pěti letech a od té chvíle bylo naprosto jasné, že bude následovat svého otce. Působil hlavně v divadlech a například po šest let byl členem pražského Realistického divadla. Krátce poté hrál v Divadle Na zábradlí, v divadle Rokoko a v Divadle v Řeznické.

Roli krále dostal až za pár desítek let

V roce 2002 založil vlastní Divadelní společnost Jana Hrušínského a dnes šéfuje Divadle na Jezerce, které založil v roce 2004. Diváci jej samozřejmě nemusí znát z divadelních prken, ale také z filmů. Dlouhá léta hrál princátka a elegány, až se v roce 2013 dostal do role krále. Ve snímku Případ Mauricius si zahrál s tatínkem Rudolfem. Diváci jistě pamatují jeho roli v Dívce na koštěti nebo Spícím princi.

Ve snímku Jak se budí princezny z roku 1977 si zahrál roli prince a teprve v roce 2013 ve filmu Duch nad zlato si zahrál krále po boku Jiřiny Bohdalové, uběhlo mezitím 36 let. Dalšího krále si zahrál v Řachandě. Podívejte se do galerie, jak šel čas s hercem Janem Hrušínským.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy